2013 metų sausio 30-ąją žymiam rusų režisieriui Leonidui Gaidajui būtų sukakę 90 metų. Menininkas mirė prieš du dešimtmečius - 1993-iaisiais. Tačiau jo komedijos pelnė jam neįtikėtiną šlovę, kuri neišblėsta iki šiol.
Leonido Gaidajaus filmai: „Operacija Y ir kiti Šuriko nuotykiai“, „Kaukazo belaisvė“ , „Briliantinė ranka“ – tai tik keli garsaus režisieriaus kūriniai, kurie šiandien vadinami rusiškojo kino klasika, o citatos iš tų filmų jau seniai tapo auksinėmis. Įdomu tai, kad pats L.Gaidajus visada labai troško kurti rimto žanro filmus. Tačiau tai jam, matyt, nebuvo lemta, todėl vis sugrįždavo prie komedijų. Nes norėjo, kad žmonės dažniau juoktųsi, nei kentėtų. Ir jam tas puikiai pavyko! Jo komedijos net ir praėjus keliems dešimtmečiams vis dar yra populiarios ir žiūrimos.
Kasdieniame gyvenime režisierius dažniausiai būdavo nekalbus, o visą save jis išreikšdavo filmavimo aikštelėje. Koks jis buvo iš tikrųjų, kaip „susidraugavo“ su kamera? Atsakymai į šiuos ir daugelį kitų klausimų – specialioje šio savaitgalio Pirmojo Baltijos kanalo programoje, skirtoje paminėti L.Gaidajaus 90-metį.
Biografinio filmo „Leonidas Gaidajus. Didysis šaipūnas“ autoriai kurdami filmą siekė parodyti, kaip buvo kuriamos žymiosios komedijos, kas aktoriams labiausiai įstrigo atmintyje. Savo prisiminimais filme dalijasi L.Gaidajaus žmona, aktorė Nina Grebeškova. Ši smulki, neaukšta moteris (jos ūgis siekė vos 150 cm) šalia Gaidajaus buvo visą gyvenimą ir tapo ištikima jo mūza, drauge ir palydove.
„Leonidas Gaidajus. Didysis šaipūnas“ filmavimo komanda nuvyko į Aluštą, kur kadaise buvo filmuojama „Kaukazo belaisvė“. Čia kartu su aktore Natalija Varlej jie prisiminė ne tik linksmas, bet ir liūdnas akimirkas, kurias teko patirti, kol buvo kuriama vėliau kultine tapusi komedija. Kaip gimė „Kaukazo belaisvė“? Dėl kokių priežasčių ji buvo vadinama antrarūše komedija? Tačiau kodėl ji taip patiko pačiam Leonidui Brežnevui? Kodėl teko perrašyti scenarijų ir išbraukti daugelį Morgunovo frazių? Apie tai ir kitas intriguojančias detales papasakos filmo „Kaip atsirado legenda. Kaukazo belaisvė“ kūrėjai šeštadienį per pirmą Baltijos kanalą.