Energetikos ministras Arvydas Sekmokas tvirtina į šalies specialiąsias tarnybas kreipęsis, norėdamas išsiaiškinti, kieno iniciatyva yra viešai skelbiama "jautri" informacija, susijusi su nacionaliniu investuotoju "Leo LT" ir naujos atominės elektrinės statyba.
"Iš tikro neturėtų būti labai laisvai kalbama, ką mes statysime, kokio galingumo statysime", - ketvirtadienį sakė A.Sekmokas per susitikimą su partijos "Tvarka ir teisingumo" frakcija Seime.
Paklaustas apie savo kreipimąsi į Valstybės saugumo departamentą (VSD) ministras teigė, kad dar gruodį "Leo LT" paviešino "labai jautrią" informaciją apie galingumus. Jis sakė nenorįs detalizuoti, kokia būtent tai buvo informacija.
"Tokios informacijos neturėtų būti (viešai - BNS). Atkreiptas jų dėmesys - būkite malonūs, pasiderinti, ką jūs skelbiat. Bet "Leo LT" veikia kaip savarankiška valstybė. Kai aš vieną kartą daviau pastabą, man pasakė - susitvarkysime, antrą kartą pasakė - čia mūsų reikalas, o galiausiai - ko jūs čia kišatės", - pasakojo E.Sekmokas.
Kadangi jam taip ir nepavyko išsiaiškinti, kas viešina informaciją, energetikos ministras sakė nutaręs kreiptis į VSD.
"Bent jau prevencijos tikslais pasidomėkite, kad nebūtų malama liežuviais ant kiekvieno kampo. Kas galėtų paneigti, kad toks viešinimas, informacijos stengimasis išmesti į paviršių, nėra kieno nors pikti kėslai", - sakė A.Sekmokas.
A.Sekmokas ketvirtadienį pranešė kreipęsis į Lietuvos specialiąsias tarnybas, kad šios ištirtų galimą užsienio valstybių įtaką nacionalinės energetikos bendrovės "Leo LT" veiklai.
"Negaliu nei patvirtinti, nei paneigti. Negaliu atmesti galimybės, kad ir užsienio specialiosios tarnybos galėjo bandyti daryti įtaką veiklai "Leo LT" kaip institucijos, atskirų asmenų. Ar joms pavyko, ar ne - kitas klausimas", - ketvirtadienį po "Leo LT" akcininkų susirinkimo sakė energetikos ministras.
Apie galimą įtaką ministras sako sulaukęs informacijos iš Užsienio reikalų ministerijos ir teigia kreipęsis į Valstybės saugumo departamentą.
61,7 proc. "Leo LT" akcijų valdo Lietuvos Vyriausybė, 38,3 proc. - VP dešimtuko valdoma bendrovė "NDX energija".