• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas siekia pagerinti santykius su Maskva. Premjeras teigia, kad priešingai nei jo pirmtakas Jaroslawas Kaczynksis, jis nesipriešinsiąs Kremliaus siekiams prisijungti prie Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO), praneša „Warsaw Voice“.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš informavau Rusijos federacijos valdžią, kad Lenkija atsisako savo ankstesnės politikos blokuoti Rusijos įstojimą į šią organizaciją“ – teigė D. Tuskas. Lenkija yra ESBO narė nuo 1996 metų ir nuo to laiko blokavo Kremliaus siekį prisijungti prie organizacijos. Ankstesnė, J. Kaczynskio vadovaujama vyriausybė, taip pat priešinosi naujos bendradarbiavimo sutarties tarp Rusijos bei Europos sąjungos pasirašymui. Taip lenkai atsakė į, jų nuomone, neteisėtą Rusijos embargą lenkiškų mėsos produktų importui.

REKLAMA

Rusija šiuo metu į Lenkiją yra nusiuntusi veterinarijos ekspertų komandą, o tai yra ženklas, kad, pasikeitus vyriausybei ir į opoziciją pasitraukus „Teisės ir teisingumo“ partijai, embargas netrukus gali būti panaikintas.

Per rinkimų kampaniją D. Tuskas žadėjo siekti pagerinti Lenkijos santykius su kaimyninėmis valstybėmis, ypač Vokietija bei Rusija. Teigiama, kad aptarti dvišalių santykiu Lenkijos bei Rusijos užsienio reikalų ministrai susitiks gruodžio 6 dieną Briuselyje.

Vis dėlto manoma, kad paskutinysis premjero žingsnis nebesipriešinti Rusijos narystei ESBO nebuvo suderintas su prezidentu Lechu Kaczynskiu. Prezidento spaudos tarnyba išleido pareiškimą, kuriame teigė esą apstulbinti tokio D. Tusko vyriausybės žingsnio. „Turint omenyje Lenkijos strateginius interesus, labai svarbi aplinkybė yra ta, kad nepaisant to, jog prezidentas su vyriausybe dalijasi atsakomybe už užsienio politikos įgyvendinimą, su juo net nebuvo konsultuotasi“ – teigiama pareiškime. Visa ši situacija atspindi faktą, kad, nepaisant visų tiek D. Tusko, tiek L. Kaczynskio pažadų bendradarbiauti vykdant užsienio politiką, abu politikai itin sunkiai randa bendrų sąlyčio taškų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų