Kiek vėliau pranešta, jog ministras pirmininkas Jaroslawas Kaczynskis (Jaroslavas Kačynskis) priėmė gynybos ministro atsistatydinimą.
Anot savaitraščio "Wprost", atsistatydinusį Lenkijos gynybos ministrą R.Sikorskį greičiausiai pakeis dabartinis Lenkijos prezidento kanceliarijos vadovas Aleksander Szczyglo (Aleksandras Ščyglas), kuris yra buvęs gynybos viceministras.
Pasak premjero atstovo spaudai Jano Dziedziczako (Jano Dzewdzičako), po pokalbio su premjeru apie ministerijos darbą įteikdamas atsistatydinimo raštą R.Sikorskis nekėlė alternatyvos: "aš arba Antonis Macierewiczius (Antonis Macerevičius).
Tačiau Lenkijos žiniasklaida jau senokai rašo apie R.Sikorskio ir karinės kontržvalgybos viršininko A.Macierewicziaus konfliktą, kuris dar neseniai buvo gynybos viceministras.
R.Sikorskis atsistatydino dėl nesutarimų su kontržvalgybos vadovu Antoniu Macierewicziumi (Antoniu Macerevičiumi), tvirtino pirmadienį žinomas lenkų politikos komentatorius, savaitraščio "Politika" vyriausiasis politinis redaktorius Mariuszas Janickis (Marijušas Janickis).
"Sikorskio ir Macierewicziaus nesutarimai buvo akivaizdūs kelis mėnesius, - sakė jis. - Pavyzdžiui, Sikorskis entuziastingai rėmė Priešraketinės gynybos projektą, kur kas stipriau, negu visa vyriausybė. Šių veiksnių derinys ir lėmė jo sprendimą (atsistatydinti)".
Pasak redaktoriaus, ministro apsisprendimui įtakos turėjo ir politinės, ir asmeninės priežastys.
"Prezidentas ir premjeras Macierewiczių vertina neabejotinai labiau, ypač turint galvoje, kad Sikorskis ne visada gerai atsiliepdavo apie valdančiąją "Įstatymo ir teisingumo" partiją", - pridūrė jis.
Nuo pat komunistinio režimo žlugimo 1989 metais A.Macierewiczius buvo vienas artimiausių dvynių Kaczynskių (Kačynskių), dabar užimančių Lenkijos prezidento ir premjero postus, bendražygių.
Jis vadovavo kontržvalgybai ir tuo pat metu užėmė gynybos ministro pavaduotojo postą 2006 metais. A.Macierewicziui buvo pavesta iš pagrindų pertvarkyti senąją kontržvalgybą, kurią, šalies vadovų nuomone, kontroliavo pokomunistiniai agentai ir buvę komunistinio režimo darbuotojai.
R.Sikorskis senatoriumi išrinktas 2005 metais pagal partijos "Įstatymas ir teisingumas", kuriai vadovauja broliai Kaczynskiai, sąrašą, tačiau formaliai partijai nepriklauso.
REKLAMA