• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lenkija antradienį sakė, kad jai reikės Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos mandato dalyvauti siūlomoje taikos palaikymo misijoje, kurią Irake mėgina organizuoti Jungtinės Valstijos.

REKLAMA
REKLAMA

Diplomatai sakė, kad dėl tokios JT rezoliucijos kol kas nesitariama, nes Saugumo Taryboje dar nepavyko išspręsti nesutarimų dėl Irako naftos pardavimo ir laikinosios Irako administracijos, kuri bus suformuota JAV karinės okupacijos sąlygomis, statuso.

REKLAMA

Lenkijos užsienio reikalų ministras Wlodzimierzas Cimoszewiczius (Vlodzimežas Cimoševičius) tokią Lenkijos poziciją žurnalistams išdėstė po derybų su JAV valstybės sekretoriumi Colinu Powellu (Kolinu Pauelu), kurios vyko Valstybės departamente.

"Manome, kad mums reikia tokios rezoliucijos. Suprantu, kad artimiausiu metu bus (pateikta) tam tikrų iniciatyvų, sudarančių sąlygas tokiai rezoliucijai priimti", - sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Lenkija Jungtinėms Valstijoms pateikė pasiūlymą, pagal kurį lenkai, padedami vokiečių ir danų karių, palaikytų taiką viename Irako regione, antradienį sakė Lenkijos pareigūnai.

Lenkijos gynybos ministras Jerzy Szmajdzinskis (Ježis Šmaidzinskis), atvykęs į Vašingtoną derėtis dėl "stabilizacijos pajėgų" Irake dislokavimo, sakė, kad steigiamos pajėgos galėtų būti organizuojamos Ščecino mieste įsikūrusio bendro Danijos, Vokietijos ir Lenkijos daugianacionalinio Šiaurės rytų korpuso pagrindu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

W.Cimoszewiczius šį pasiūlymą aptarė su C.Powellu. Žurnalistams Lenkijos ministras sakė, jog Varšuva nori, kad kaip įmanoma daugiau Europos šalių dalyvautų organizuojant stabilizacijos pajėgas.

"Norėtume, kad su mumis kartu dirbtų kaip galima daugiau partnerių iš Europos. Nuo to dideliu mastu priklausys mūsų bendra sėkmė, - sakė jis. - Jei tai bus padaryta, galėsime pradėti (vykdyti) savo užduotį su visais potencialiais Europos partneriais, žinoma, įskaitant ir vokiečius".

Ministras sakė, kad neišskiria vien vokiečių ir kad yra daug kitų prisidėti norinčių šalių.

"Reuters"-BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų