• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lenkijos elektros energijos sektoriaus reformos, kurios jau stringa dėl lėto privatizavimo, gali dar labiau užtrukti, nes vyriausybės siūlomas rinkos liberalizavimo modelis sukėlė abejonių vietinėms ir užsienio rinkos reguliavimo tarnyboms, skelbia energetikos sektoriaus informacijos tiekėja "Platts".

REKLAMA
REKLAMA

Sausio 27 dieną vis atkaklesnė nacionalinė audito tarnyba "Najwyzsza Izba Kontroli" (NIK) paskelbė itin kritišką ataskaitą apie didžiųjų Vidurio ir Šiaurės Lenkijos tiekimo bendrovių privatizavimą. NIK paragino Iždo ministeriją privatizavimą sustabdyti ir jį iš esmės peržiūrėti.

REKLAMA

Auditoriai griežtai sukritikavo vyriausybės sprendimą privatizuoti elektros tiekimo bendroves anksčiau nei gamybos įmones. Be to, NIK peikė politizuotą sandorį, pagal kurį Varšuvos elektros tiekimo bendrovė "Stoen" pernai spalį buvo parduota įmonei "RWE Plus". Auditorių nuomone, privatizavimas buvo neapgalvotas ir gali kelti grėsmę energijos tiekimo saugumui.

REKLAMA
REKLAMA

Opozicijos atstovai suskubo pasinaudoti NIK ataskaita, kad sukritikuotų didžiųjų tiekimo bendrovių privatizavimo konkursą, dėl kurio sausį atsistatydino tuometinis iždo ministras Piotras Čiževskis (Piotr Czyzewski).

Sausio 30 dieną Lenkijos premjeras Lešekas Mileris (Leszek Miller) parlamente tvirtino, kad P. Čiževskis buvo atleistas, nes jam nepavyko užtikrinti vyriausybės planuotų pajamų iš privatizavimo. Tačiau opozicinės partijos "Piliečių platforma" ir "Lenkijos šeimų lyga" klausinėjo L. Milerį apie verslo magnato Jano Kulčiko (Jan Kulczyk) vaidmenį atleidžiant ministrą. J. Kulčiko koncernas "El Dystrybucja" yra vienintelis pretendentas įsigyti didžiąsias tiekimo bendroves. Opozicija įtaria, kad J. Kulčikas spaudė premjerą atleisti P. Čiževskį, nes šis būtų konkursą sustabdęs.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, Lenkijos elektros energijos rinkos reformos sukėlė rimtų abejonių Europos Komisijai. Vasario 3 dieną Briuselis paskelbė, kad gegužės 1-ąją pradės tyrimą dėl neseniai patvirtintos Lenkijos vyriausybės programos, skirtos atsisakyti ilgalaikių elektros energijos įsigijimo sutarčių. Europos Komisija įtaria, kad programa gali prieštarauti Europos Sąjungos taisyklėms dėl valstybės paramos.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų