Seimas, pritaręs po svarstymo Valstybės skolos įstatymo pataisoms, reglamentuojančioms lengvatinių paskolų studentams išdavimą, jų priėmimą atidėjo, nes nesusirinko reikiamas parlamentarų skaičius.
Seimo Darbo partijos frakcijos nariai teigia, kad balsavime nedalyvavo ir taip sužlugdė studentams neva „palankių” pataisų priėmimą. Anot Seimo Darbo partijos frakcijos seniūno Vytauto Gapšio, „darbiečiai” suteikė dar vieną galimybę valdantiesiems apsvarstyti, ar jie viską daro teisingai.
„Darbo partijos frakcija, įvertinusi visą situaciją, susidariusią dėl švietimo ir mokslo reformos, nepritaria Valstybės skolos įstatymo pataisoms, nustatančioms, kad Vyriausybė valstybės vardu gali teikti valstybės garantijas dėl paskolų, teikiamų studentams. Už tokias, anot švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus, "lengvatines" paskolas litais studentai per metus turės mokėti 11,44 proc. palūkanas. Tokios "lengvatos" yra pasityčiojimas iš studentų ir yra palankios tik kredito įstaigoms, kurios šiuo atveju kažkodėl neįvardijamos”, - sako V. Gapšys.
Susitarusi su keturiais neįvardytais bankais Vyriausybė, anot parlamentaro, nustatė, "lengvatinių" palūkanų normą paskoloms litais 11,44 proc., eurais - 4,03 proc.
„Šios palūkanų normos įsigaliotų Seimui pritarus Valstybės skolos įstatymo pakeitimams ir pasirašius susitarimus su bankais. „Darbiečiai” mano, kad tokios palūkanos litais studentams yra neįkandamos, todėl turi būti sumažintos”, - sako V. Gapšys.
Jo nuomone, Vyriausybė privalo sudaryti normalias sąlygas studentams skolintis litais. „Litas yra nacionalinė Lietuvos valiuta, būtent litais jiems reikės atsiskaityti su aukštosiomis mokyklomis, būsimą algą dauguma studentų irgi gaus litais. Valdantieji privalo peržiūrėti šiuos susitarimus ir sudaryti studentams palankias sąlygas”, - sako „darbietis”.