Naršymas internete – vienas iš jūsų laisvalaikio praleidimo būdų? Kasdien šiam pomėgiui skiriate bent kelias valandas savo laiko? Ir niekas jums už tai neduoda nei sudilusio skatiko? Tuomet mes jums patarsime, kaip gauti pinigų už tai, ką kiekvieną dieną darote už dyką – sėdėjimą prie kompiuterio!
Turbūt ne kartą esate matę informaciją forumuose ir įvairiose skelbimų svetainėse kaip užsidirbti internete, tačiau ar esate tai išbandę? Dažniausiai pamatę tokį įrašą galvojame, jog tai eilinė apgaulė, iš kurios pasipelnys tas, kuris platina šį „darbo“ pasiūlymą. Bet tai tik iš dalies tiesa. Užsidirbti realius pinigus internetu tikrai įmanoma.
Yra įvairių būdų, kaip pasipelnyti iš savo pomėgio. Vienas iš paprasčiausių – rasti svetaines, kurios moka pinigus už tai, kad žmonės apsilankytų tam tikruose puslapiuose. Tai vadinama „Pay to click“ (toliau – PTC). Tai internetinė gudrybė, kuria siekiama padidinti internetinių svetainių lankomumą. Internetinių puslapių savininkai moka PTC svetainėms pinigus, kad šios paviešintų jų nuorodas interneto lankytojams. Interneto vartotojui reikia tik paspausti ant nuorodos ir palaukti tam tikrą laiką svetainėje (dažniausiai 30 sekundžių) ir pasiimti savo uždarbį. Tiesa, už vieną paspaudimą vartotojas dažniausiai gauna tik vieną JAV centą, o ir nuorodų į dieną būna ne daugiau dešimties. Vis dėlto turint kantrybės užsidirbti galima. Štai kelios PTC svetainės: www.bux-matrix.com, www.clicksense.com, www.neobux.com.
Dar viena galimybė užsidirbti pinigų internete – dalyvavimas apklausose. Užsiregistravus svetainėse, kurios užsiima šiuo verslu, jums bus siunčiamos nesudėtingos apklausos, kurios dažniausiai susideda vos iš kelių klausimų. Atsakius į jas gaunate tam tikrą pinigų kiekį (1-6 dolerius). Bet čia slypi dažniausiai iš karto nepastebimas kabliukas: norint atsiimti pinigus, jums reikia surinkti tam tikrą jų sumą (50-150 dolerių), o apklausos gaunamos tik kas keletą savaičių ar net mėnesių. Tačiau gerai pagalvojus, ar papildomos pajamos kas keletą mėnesių kam nors yra maišiusios? Jei atsakėte ne, tai www.awsurveys.com ir www.surveyscout.com yra kaip tik jums.
Kiti būdai, kuriuos paminėsime, yra šiek tiek sudėtingesni, nes jie reikalauja daugiau jūsų laiko arba talento, tačiau suteikia progą užsidirbti daugiau. Štai www.innersell.com ir www.urefer.com siūlo galimybę užsidirbti pinigų tarpininkaujant tarp tiekėjų ir pirkėjų. Jeigu jūs žinote pirkėjus, kurie norėtų įsigyti tam tikrą prekę, kurią siūlo minėtuose internetiniuose tinklalapiuose, jūs padedate jiems susisiekti. Kai tik pirkėjas nusiperka jam reikalingą prekę, jūs automatiškai gaunate dalį pinigų už tai, kad padėjote pirkimo sandoriui įvykti. Čia pinigai priklauso nuo to, kokią prekę jūsų rasti pirkėjai nusiperka ir kiek ji kainuoja. Jei jūs turite pardavimo gyslelę, uždarbis gali siekti net tūkstančius JAV dolerių.
Prasimanyti pinigų internete galima net rašant. Jei jūs mėgstate rašyti straipsnius ar blog‘us, apsilankykite www.associatedcontent.com arba www.helium.com ir talpinkite savo kūrinius įvairiomis temomis anglų kalba. Kuo dažniau jūsų darbai bus skaitomi, tuo daugiau pinigų galite užsidirbti. O jei sėkmingai rašysite temomis, kurios bus jums nurodytos, galėsite gauti nustatytas pinigų sumas, net iki 200 dolerių. Tiesa, pradedantiesiems yra sunkiau užsidirbti daug, bet jei jus lydės sėkmė, pelnas gali būti tikrai priimtinas.
Galiausiai, vienas patraukliausių interneto pasiūlymų – pinigai už jūsų nuotraukas! Ar galėjote pamanyti, kad už jūsų darytus netgi neprofesionaliausius kadrus kažkas gali jums sumokėti? Svetainės www.fotolia.com ir www.shutterstock.com būtent tuo ir užsiima. Jos leidžia vartotojams talpinti savo geriausias nuotraukas jų tinklalapiuose, kad kiti žmonės panorėję galėtų jas nusipirkti. Jūs nustebtumėte, kokių nuotraukų kartais žmonėms prireikia savo darbuose ir užsiėmimuose. Žinoma, yra tam tikrų taisyklių: negalima fotografuoti firmų logotipų, nepilnamečių vaikų, žmonių, kurie nėra davę sutikimo platinti nuotraukas, veidų. Tad, jeigu mėgstate daryti originalias nuotraukas ar tiesiog fotografuoti savo malonumui, kodėl nepamėginus iš to užsidirbti?
Tačiau jei viskas taip paprasta ir gražu, kodėl tiek nedaug žmonių tuo užsiima Lietuvoje? Visų pirma todėl, kad informacija, kaip galima užsidirbti internete, Lietuvą pasiekė visai neseniai, o žmonės į neišbandytas naujoves žiūri labai atsargiai. Kita priežastis yra atgrasus jos pristatymas forumuose ir skelbimų svetainėse. Žmonės, platinantys nuorodas, kuriomis galima užsiregistruoti minėtose svetainėse, gauna pinigus už kiekvieną naują jų dėka prisijungusį vartotoją. Tačiau jie retai stengiasi smulkiai ir aiškiai išdėstyti, kaip visa sistema veikia. Platintojų prioritetas – kiekybė, todėl vietoj tikslių instrukcijų dažnai būna raginimas prisijungti prie veiklos, kuri skelbimą skaitantiems žmonėms atrodo klampi ir sudėtinga. Na ir žinoma, patys vartotojai, kurie dažnai neturi kantrybės uždarbiauti internete. Atidarę keletą nuorodų ir atlikę kelias apklausas, jie suvokia, kad dideli pinigai nebus taip greit pasiekti, kaip jie manė. Galiausiai šį užsiėmimą daug kas užmiršta.
Mindaugas Šavėla