Trabzone (Turkija) vykstančio XI Europos jaunimo (14-17 metų) vasaros olimpinio festivalio vaikinų ieties metimo rungtyje penktadienį Povilas Dabašinskas iškovojo bronzos medalį.

17-metis lietuvis geriausiu, ketvirtuoju, bandymu įrankį nuskraidino 73 m 23 cm.

Nugalėtoju tapo ukrainietis Jurijus Kušnirukas, kuris numetė ietį 83 m 42 cm. Sidabru pasidabino suomis Sebastianas Teikari (75,43 m).

P. Dabašinskas atrankos varžybose ietį numetė 67 m 64 cm ir tarp 18 dalyvių taip pat buvo užėmęs trečiąją vietą.

Kiek nepasisekė Jogailei Petrokaitei, kuri merginų šuolių į tolį rungties finale tenkinosi ketvirtąja vieta.

15-metė lietuvė nušoko 5 m 95 cm ir nuo bronzą iškovojusios rusės Marinos Buchelkinovos atsiliko 16 cm.

Aukso medalį iškovojo ukrainietė Marina Bech, įveikusi 6 m 25 cm nuotolį. Sidabro apdovanojimas atiteko vokietei Julia Gerter.

Atrankos varžybose J. Petrokaitė, nušokusi 6 m 2 cm, tarp 21 sportininkės užėmė antrąją vietą.