Menininkai savo darbus kuria tam, kad šie suteiktų žmonėms džiaugsmo. Garsusis brazilas Oscaras Niemeyeris, laikomas vienu iškiliausių moderniosios architektūros kūrėjų, visuomet siekia, kad žmonės prie jo darbų stabtelėtų ir pajustų malonumą iš nuostabos.
Praėjusių 2007-ųjų gruodžio 15 dieną pasaulinio garso architektas O. Niemeyeris šventė savo 100-mečio jubiliejų. šia proga „Statyba ir architektūra“ apžvelgė ilgą Rio de žaneire gimusio architektūros poeto kūrybinį kelią.Nuo pat vaikystės būsimasis kūrėjas mėgo piešti, net ore rankomis piešdavo.
„Piešimas atvedė mane į architektūrą“, – traukdamas eilinę cigarinę dokumentiniame filme „O. Niemeyeris: gyvenimas – tai įkvėpimas“ („Oscar Niemeyer – life is a breath of air“, rež. Fabiano Macielis) prisimena šimtametis architektas.Projektuodamas Oscaras visuomet siekia vieno – žmones nustebinti, priversti juos užversti galvas ir pažvelgti aukštyn.
„Aš žinau, kad joks vargšelis iš to nepasipelnys, bet jis sustos ir turės galimybę pajusti malonumą iš nuostabos“, – pasakoja architektas, nuolat pasisakantis už lygias žmonių teises, prieš skurdą ir neteisybę.
O.Niemeyerio kūrybos gerbėjai jį kartais pavadina ne architektu, o monumentaliuoju skulptoriumi.
Kritikai sako tą patį, tiesa, pridurdami, jog tai – trūkumas.Brazilo projektuoti pastatai niekuomet neįsiveržia į gamtą, jie prisitaiko prie aplinkos. Galbūt todėl kone visi garsesni architekto kūriniai tapo vietovių, kuriose jie stūkso, simboliais.