Kairo Tahrir aikštėje sutelktos padidintos kariuomenės pajėgos baiminantis naujų neramumų, per kuriuos grėstų pavojus žmonėms, informuoja naujienų agentūra BBC.
Penktadienio popietę po maldos atmosfera buvo gana rami. Tuomet minia ėmė skanduoti šūkius, reikalaudami H. Mubarako atsistatydinimo.
H. Mubarak atsisakyti prezidento posto kol kas teigia nežadantis, nes tai „paliktų Egiptą chaose“, o atsiradusį politinį vakuumą užpildytų šalies opozicija – kraštutinių pažiūrų Musulmonų brolybės partija.
Nepatenkinti tokia H. Mubarako pozicija jo oponentai toliau rengia antivyriausybinius mitingus, reikalaudami jo nusišalinimo nedelsiant.
-------
Egiptas ruošiasi dar vienai protesto dienai. Opozicija kviečia savo šalininkus eiti į gatves ir sudėti visas pastangas, kad prezidentas Hosnis Mubarakas pasitrauktų.
Opozicija tikisi, kad į gatves išeis milijonas žmonių ir bus surengtas „Lemtingasis penktadienis“.
H. Mubarakas tvirtina, kad jis pasilieka tam, kad garantuotų ramų valdžios perėjimą. Tačiau šią akimirką neatrodo, kad jis galėtų nutraukti per visą šalį nusidriekusius protestus.
Žmonės šią dieną vadina „Finaliniu penktadienis“, „Įniršio penktadieniu“ arba „Lemtinguoju penktadieniu“.
Protestuotojai, kurie Tahriro aikštėje nakvojo po atviru dangumi beveik savaitę, planuoja žygiuoti link prezidento rūmų. Kol kas abejojama, kad šis maršas įvyks. Jis buvo planuojamas jau prieš porą dienų tačiau nebuvo įgyvendintas iki šiol.
Protestuotojai Tahriro aikštėje įkūrė tarsi savo „tvirtovę“, kurioje jie užsibarikadavo už plokščių ir blokų. Tačiau jiems pasiryžus žygiuoti, visos „pajėgos“ išsisklaidytų po gatves ir prarastų savo tvirtumą.
Visas kelias iki prezidentūros nusėtas kareiviais ir šarvuotomis transporto priemonėmis – armija kontroliuoja visą maršrutą ir laukia, kada įvyks didysis žygis.
Protestuotojai visą naktį praleido Tahriro aikštėje. Tai buvo sąlyginai rami naktis, praneša RT korespondentė Paula Slier. Tačiau žmonės jau pakankamai įsidrąsinę ateiti į aikštę, kurioje nuolat vyksta vienetiniai susidūrimai.
Užsienio žurnalistai vis labiau įbauginami, nes daugelis jų patyrė sužalojimų, sumušimų, kai kurie buvo suimti. Egzistuoja nuomonė, kad į užsienio žurnalistus, kurie bando paviešinti paskutinius įvykius Egipte, taikomasi tyčia.
Išradingiausi egiptiečių būdai, kaip apsaugoti galvą akmenų mūšyje
Egipto prezidentas nuo protestų slepiasi kurorte
Tarptautinė bendruomenė ragina nutraukti smurtą Kaire