• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasklidus žiniai, kad Lietuvoje esančių lenkų tautinių mažumų mokyklose pamokas veda lektoriai iš Lenkijos, švietimo ir mokslo ministras nurodė, kad ateityje panašūs vizitai į mokyklas būtų derinami su ministerija.

REKLAMA
REKLAMA

"Pasisakome už partnerystę ir dialogą, skleidžiant ir įtvirtinant moksleivių žinias. Tačiau ministerija yra atsakinga už ugdymo turinį, moksleivių ugdymą ir privalo įdėmiai prižiūrėti, kaip šis procesas vykdomas tautinių mažumų mokyklose", - sako ministras Gintaras Steponavičius.

REKLAMA

Vilniaus miesto, Šalčininkų ir Vilniaus rajonų savivaldybių švietimo skyriai ministerijai paaiškino, kad rugsėjo 17 ir 18 dienomis lenkiškose mokyklose lenkų mokytojai, savanoriai veda pamokas, skirtas 70-osioms sovietų invazijos į Lenkiją metinėms paminėti, skaito paskaitas mokytojams apie naujausią Lenkijos istoriją, rengia seminarus.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje yra 171 bendrojo lavinimo mokykla, kuriose pamokos vyksta ne valstybine lietuvių kalba, o kitomis kalbomis.

Ketvirtadienį dėl lektorių vizito pasipiktinę 25 Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos nariai išplatino pareiškimą, kuriame pareiškė, kad Lietuva ir Lenkija skirtingai interpretuoja kai kuriuos istorinius faktus, todėl tokių pamokų organizavimas Lietuvos mokyklose yra neetiškas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pareiškimo iniciatoriai siūlo Vyriausybei stiprinti pilietinę integraciją tautinių mažumų švietimo sistemoje, skiriant ypatingą dėmesį valstybinės kalbos ir Lietuvos istorijos mokymo kokybei.

Artimiausiu metu siūloma pateikti Seimui Švietimo įstatymo pakeitimo ir papildymo projektą kartu su lydimųjų teisės aktų projektais, kuriuose būtų atsižvelgiama į Baltijos šalių ir Lenkijos praktiką, tautinių mažumų mokyklose nustatant dalies mokymo dalykų dėstymą valstybine kalba, taip pat būtų aiškiau apibrėžiamas Lietuvos istorijos mokymo prioritetas.

REKLAMA

Raginama įpareigoti Švietimo ir mokslo ministeriją artimiausiu metu sudaryti ir pradėti įgyvendinti papildomą Lietuvos istorijos mokymo programą tautinių mažumų mokyklose, susijusią su artėjančia Lietuvos istorinės sostinės Vilniaus susigrąžinimo 70 metų sukaktimi, taip pat su tuometės Lenkijos vadovų įvykdytos Rytų Lietuvos okupacijos 90 metų sukaktimi.

Užsienio reikalų ministerijai siūloma nurodyti imtis diplomatinių priemonių, kad būtų užkirstas kelias nesankcionuotam užsienio valstybių struktūrų kišimuisi į ugdymo procesą Lietuvos švietimo sistemoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų