Jeigu Seimas pritars Vyriausybės siūlymui, norint įsigyti dujinį šaunamąjį ginklą reikės gauti leidimą. Be to, įsigyjant ginklą savigynai reikės nurodyti ir grėsmės šaltinį. Tiesa, vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis pripažįsta, kad ir po šių ginklų kontrolės sugriežtinimų bus nelengva kontroliuoti, kokiam tikslui ginklas įsigyjamas.
"Dujiniai ginklai kartais naudojami rimtiems nusikaltimams, jie perdirbami. Tie, kurie jau turi dujinius ginklus, leidimus turės gauti iki kitų metų liepos. Taip pat griežtinama ginklų gavimo tvarka", - po Vyriausybės posėdžio trečiadienį sakė R. Palaitis.
Jeigu Seimas pritars Vyriausybės siūlomoms pataisoms, iš keliančių grėsmę asmenų ginklą bus galima atimti. Iki šiol leidimas ginklui būdavo išduodamas terminuotam laikotarpiui. Kol jis nesibaigdavo, atimti ginklo nebūdavo galima.
Įsigyjant ginklą taip pat nebeužteks kaip priežastį nurodyti savigyną. Įsigaliojus pataisoms reikės nurodyti ir priežastį, kodėl savigyna yra aktuali. Tiesa, R. Palaitis pripažįsta, kad patikrinti norinčiųjų įsigyti ginklą nurodomas priežastis bus gana sunku.
"Patikrinti bus sudėtinga. Tą reikia pripažinti", - sakė ministras.
Policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas trečiadienį po nusikaltimus tiriančių institucijų vadovų susitikimo su Premjeru Andriumi Kubiliumi teigė pritariantis ginklų kontrolės sugriežtinimui.
"Aš manau, kad reikia griežtinti ginklų kontrolę. Nors ginklų savigynai įsigijimas Lietuvoje, palyginti su kitomis Europos valstybėmis, yra gana griežtas, tačiau taip sumažėtų rizika", - sakė V. Telyčėnas.