• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atostogos su šeima – laikas, kurio laukiame labiausiai, tačiau ar visada mokame jį išnaudoti? Išvažiavę su artimiausiais tikimės pailsėti, tačiau neretai jau trečią atostogų dieną prie pietų stalo jaučiame nežinia iš kur atsiradusią įtampą ir nuovargį.

13

Atostogos su šeima – laikas, kurio laukiame labiausiai, tačiau ar visada mokame jį išnaudoti? Išvažiavę su artimiausiais tikimės pailsėti, tačiau neretai jau trečią atostogų dieną prie pietų stalo jaučiame nežinia iš kur atsiradusią įtampą ir nuovargį.

REKLAMA

Išeitis paprasta. Anot neseniai iš bendrų šeimos atostogų grįžusių brolių Lavrinovičių, užtenka žinoti kelis paprastus triukus, kurie padeda išvengti barnių arba, kaip sako patys broliai, leidžia „pailsėti normaliai“, rašoma pranešime spaudai.

Trijų ir dviejų vaikų tėvai Kšištofas ir Darjušas su žmonomis sako, kad leisdamiesi į keliones yra visada pasiruošę nesutarimams, tačiau jau kelerius metus iš eilės bendros atostogos praeina be didesnių sunkumų.

Kasmet Turkijoje arba Egipte poilsiaujanti gausi Lavrinovičių šeima sako atradusi slaptą receptą, kuris padeda palaikyti puikią nuotaiką ir tausojančius tarpusavio santykius. Pristatome keturias Lavrinovičių padiktuotas paprastas taisykles, kurios leis iš šeimos atostogų pasiimti dar daugiau.

REKLAMA
REKLAMA

1. Vaikiškas elgesys būdingas ir suaugusiems.

Įsivaizduokite: dar prieš atvykdami į viešbutį svajojote, kaip vaikščiosite po apylinkėse esantį nacionalinį parką, tačiau paaiškėja, kad visa šeima mieliau leistųsi į keturračių safarį. Kaip elgsitės? Su vaikais keliauti sunku, nes šie nelinkę eiti į kompromisus ir lengvai nusileisti, tačiau itin svarbu šį vaikams būdingą elgesį atpažinti ir savyje. Natūralu, kad pasikeitę planai mums sukelia neigiamų emocijų, tačiau jos nebūtinai turi reikšti tarpusavio nesutarimus. Pasistenkite į situaciją pažiūrėti kito akimis ir įvertinkite, ar patys nesielgiate vaikiškai.

REKLAMA

2. Laiko paskirstymas.

Jei jūsų šeimoje yra daugiau nei vienas suaugusysis, pasidalykite vaikų priežiūros laiką ir leiskite vienas kitam kartais pabūti vieniems. Kelios valandos poilsio ir nepertraukiamas miegas daro stebuklus! Būdami su vaikais išnaudokite visas viešbučio siūlomas paslaugas, skirtas mažiesiems: vandens čiuožyklas, vaikų kambarius, specialias pamokėles ir užsiėmimus.

3. Trijų dienų taisyklė.

Pasirodo, kad net ir artimiausi draugai po trijų dienų, praleistų kartu, ketvirtąją dieną susipyktų. Priimkite visų norus užsiimti individualia veikla su džiaugsmu – nėra jokio tikslo stengtis visą laiką išlikti drauge ar užsiimti tais pačiais dalykais. Dieną praleidus taip, kaip norisi, prie vakarienės stalo visi turės įspūdžių, kuriais norės pasidalyti.

REKLAMA
REKLAMA

4. Buvimas kartu svarbiau už nuotraukas.

Šiandien kiekvieną mūsų žingsnį lydi fotokamera ir socialiniai tinklai, tačiau nuolat pozuoti verčiami vaikai greitai pavargsta, o suvaidintos emocijos niekada neprilygs tikriems potyriams. Visų pirma, leiskite sau įsijausti į patirtį, o tik vėliau įamžinti akimirkas kameromis. Nesvarbu, ar tai būtų ekskursija į Egipto piramides, jojimas kupranugariais, ar išskirtinis jūsų viešbučio interjeras, pirmasis įspūdis ir pasidalinimas emocijomis su artimaisiais yra daug svarbiau nei „laikai“ socialiniuose tinkluose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot kelionių organizatoriaus „Kidy Tour“ vadovo Gvido Aukštuolio, kelionėms skirtų patarimų gausu, tačiau informacijos apie tai, kaip elgtis, kad visi keliaujantys drauge pailsėtų, vis dar trūksta: „Mokėti pasirinkti jūsų poreikius atitinkantį viešbutį ir tinkamai susidėti lagaminą svarbu, tačiau dar reikalingas ir gebėjimas būti drauge. Dažnai poilsiautojai tikisi, kad tai nutiks savaime, tačiau mūsų patirtis rodo, kad geriausiai pailsi tie, kurie atrado savo sėkmės formulę – atostogų bendravimo taisykles.“

Ar taikysite Lavrinovičių atrastus principus, ar išrasite savo, priklauso nuo jūsų, svarbiausia priimti faktą, kad geros atostogos yra ne tik puikus viešbutis ir skani vakarienė, bet ir suderinti šeimos narių tarpusavio poreikiai. „Mes patariam, ką patys atradom, bet jei sugalvosit savo – dar geriau“, – tikino Darjušas. „Ir dar mums būtinai parašykit, ką sugalvosit. Niekada nežinai, gal tiks“, – šypsojosi Kšištofas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų