Kaip pranešama, buvusios sveikatos apsaugos ministrės Ilzės Vinkelės vadovaujama ministerija jau anksčiau buvo paruošusi panašų planą, tačiau ministras pirmininkas Krišjanis Karinis jį sukritikavo kaip turintį trūkumų, ir vyriausybė jam nepritarė.
Siekiant paspartinti vakcinaciją nuo COVID-19 taip, kad ji atitiktų vakcinos tiekimo tempus, ir užtikrinti patogų bei lankstų vakcinacijos procesą, bus sukurtas koordinuotas vakcinavimo tinklas, atitinkantis Sveikatos apsaugos ministerijos sukurtą vakcinacijos planą.
Bendras tinklas sujungs turimus sistemos išteklius, bus sukurtas bendras vakcinuojamų asmenų sąrašas, unifikuotas skiepų kalendorius, skiepų kambariai ir tiesinė valdymo grandinė, centralizuotas vakcinų tiekimas ir atsargų valdymas bei unifikuota komunikacija su gyventojais.
Ministerija paaiškino, kad siekiant geriausiai užtikrinti vakcinavimo sistemos pajėgumus, bus sudarytas bendras vakcinuojamų asmenų sąrašas. Jame bus registruojami pasiskiepyti norintys gyventojai, kuriai prioritetinei grupei jie priklauso, pasirinkta vakcinavimo vieta ir kontaktinė informacija.
Jeigu prioritetinėms grupėms priklausantys atstovai pakeis savo sprendimą dėl vakcinavimo, jie vis tiek galės pretenduoti į skiepą kitame vakcinavimo etape, laikinai užleisdami vietą kitiems norintiems. Vakcinų dozės į skiepų kambarius bus tiekiamos pagal šiuos sąrašus.
Vakcinacijos proceso valdymui bus pasitelktos informacinės technologijos, siekiant supaprastinti informacijos apdorojimą ir koordinavimo procesą. Informacinių technologijų sprendimai taip pat padės pagreitinti vakcinavimo procesą.
Norint pasiekti užsibrėžtą tikslą ir iki 2021 metų vasaros pabaigos paskiepyti bent jau 70 proc. šalies gyventojų, skiepijimo pajėgumai turi būti padidinti tiek, kad per savaitę skiepo dozę gautų bent po 100 tūkst. gyventojų, nurodė ministerija.
Naujajame vakcinacijos plane numatyta gerokai mažesnio „AstraZeneca“ vakcinos dozių kiekio pristatymas per pirmąjį šių metų ketvirtį. Pagal pirmąjį planą Latvija planavo gauti 423 957 vakcinos dozes, bet naujajame plane „AstraZeneca“ vakcinos dozių kiekis sumažintas iki 108 791.
Tuo metu „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakcinų kiekis sumažėjo dviem trečdaliais – iki 182 661 dozės arba 444 040 dozių mažiau, nei planuota anksčiau.
Planuojama, kad per antrąjį šių metų ketvirtį vakcinų pristatymai išaugs 355 157 dozėmis.