Tokį sprendimą teismas motyvavo tuo, kad tokiu atveju nebus stabdomos proceso dalyvių teisės ir byla bus išnagrinėta per protingą laiką. Skaidyti 80 tomų bylą siūlė kai kurie proceso dalyviai.
Pasak vieno iš trijų bylai vadovaujančių prokurorų Kasparo Cakulio, 263 nukentėjusieji siekia daugiau kaip 155 mln. eurų kompensacijų. Byloje yra 144 liudininkai, ją tyrė 10 ekspertų. Tiriant tragediją, areštuota jurinių ir fizinių asmenų kilnojamojo ir nekilnojamojo turto.
Prekybos centro, kuriame buvo įsikūrusi parduotuvė „Maxima“, plėtotoja buvo nekilnojamojo turto bendrovė „Homburg Zolitude“, priklausanti Nyderlandų investicijų fondui „Homburg Eastern Europe Fund B.V.“. Pastatas priklausė bendrovei „Homburg“, jį pastatė bendrovė „Re&Re“ pagal architektų kontoros „Kubs“ projektą.
Į baudžiamųjų suolą sėdo pastato statybai vadovavę ir ją prižiūrėję bendrovės „Re&Re“ atstovai Stanislavas Kumpinis, Martinas Draudinis.
Kaltinimai dėl netinkamo pareigų vykdymo ir žmogžudystės per neatsargumą taip pat pateikti pastato ekspertizę atlikusiems Andriui Gulbiui ir Andriui Kalinkai, kurio šeimai priklauso „Kubs“, taip pat statybos inžinieriui Ivarui Sergetui.
Be to, kaltinimai pateikti buvusiems Rygos savivaldybės darbuotojams – Juridinio skyriaus statybų priežiūros ekspertei Marikai Treijai, Rygos statybų inspekcijos viršininko pavaduotojams Janiui Bolodžiui ir Ajai Melnikovai.
Baudžiamojon atsakomybėn taip pat patraukta „Maxima Latvija“ darbuotoja Ina Šuvajeva už darbo saugos reikalavimų nepaisymą, lėmusį sunkias pasekmes.
Nukentėjusieji civilinius ieškinius moralinei žalai atlyginti keliuose Latvijos teismuose yra pateikę bendrovėms „Maxima Latvija“, „Re&Re“, „Tineo“, „Homburg Zolitude“, „Kubs“, „CMConsulting“, „HND Grupa“, taip pat Rygos savivaldybei.