A. Latakas interviu BNS sako, jog Ukrainos uostai prašo pagalbos atstatant karo apgadintą infrastruktūrą.
„Šiandien turime kreipimųsi iš Ukrainos tos pačios ne vieną, kur galėtume dalyvauti rengiant jų dokumentus ir toliau – tam tikruose atstatymuose, bet aišku, tikslas būtų matyti savo ir tolesnį buvimą ten, ne tik dabartiniu metu prieiti, kažką padaryti, bet užsitikrinti savo buvimą ten“, – BNS sakė A. Latakas.
Jo teigimu, neatmetama galimybė investuoti ir kitose pasaulio šalyse, pavyzdžiui, Brazilijoje.
„Nupirkti krantinę, įrengti krantinę ar dar kažką padaryti, yra tokių galimybių, Brazilija, pavyzdžiui. Jie dabar siūlo vienoje, antroje, trečioje vietoje, kad ateitų kažkas, įrengtų infrastruktūrą, po to ją naudotų. Bet čia reikia ne tik turėti galimybę, kad kažkas ten būtų, kaip tie pinigai atsipirktų, kam ją išnuomoti“, – sakė Klaipėdos uosto vadovas.
Akcinės bendrovės teisinis statusas suteikia galimybę Klaipėdos uostui investuoti užsienyje. A. Latakas sako, kad įsitvirtinimas kitose rinkose yra vienas iš tikslų.
„Vienas iš tikslų yra atrasti tą geografinę plėtrą, įsitvirtinti kažkur kitur ir eksportuoti savo veiklą, ką šiandien labai sėkmingai daro „Klaipėdos nafta“, tam tikras savo žinias, sugebėjimus, supratimą apie suskystintas dujas išveža kitur, tai čia gražus pavyzdys“, – kalbėjo A. Latakas.