Nuo „akmenų šventyklų“ iki „akmenų pjedestalų“ – kad pamatytų įspūdingą akmenį žmonės yra pasiryžę sukarti ne vieną tūkstantį kilometrų.
Pristatome mūsų pasirinkimą:
1. Auksinis Akmuo (Mianmaris)
Kyaiktiyo Pagoda, dar vadinama „auksiniu akmeniu“ yra populiari budistų piligrimų kelionės vieta tolimajame Mianmaryje. Pavadinime minima pagoda (budistų šventykla) - nutūpusi pačioje milžiniško riedulio viršūnėje. Pats akmuo tuo tarpu rodosi neigiantis traukos dėsnį ir tuoj tuoj nuriedėsiantis nuo bedugnės krašto.
2. Gležnoji arka (JAV)
Visame pasaulyje žinoma Gležnoji arka savo skliautu juosia Arkų nacionalinį parką Jutoje. Vienišai stovintis akmens darinys netgi tapo valstijos simboliu. Jo atsiradimo istorija nėra visiškai aiški, tačiau žinoma tik tiek, jog parko arkoms susiformuoti prireikė daugiau nei 300 mln. metų.
3. Akmens medis (Bolivija)
Aukštai virš Andų Altiplano (antro pagal dydį pasaulio plokščiakalnio) rymantis Akmens medis yra priskiriamas vienam gražiausių pasaulio peizažų. Medžio figūrą laiko tėkmėje iš smėlio sunešė vėjas.
4. Grybo akmuo (Egiptas)
Tai yra vienas žinomiausių pasaulio akmenų. Šie akmens pjedestalais dar vadinami „akmenys-grybai“ yra pats ryškiausias įrodymas to, ką per ilgus šimtmečius net ir patvariausioms struktūroms sugeba padaryti erozija.
5. Banga (Arizona, JAV)
Marso peizažą menanti „banga“ puošia Coyote Buttes Arizonoje slėnius. Kadangi dar prieš keletą metų buvo susirūpinta šio unikalaus gamtos kampelio išsaugojimu, į jį patekti reikia specialaus leidimo. Leidimą gauna visi, tačiau vienu metu grožėtis raudonojo smiltainio kūriniu gali vos 20 žmonių, todėl kelionę patartina kruopščiai planuoti.
6. Ajerso uola (Australija)
Ikoniškasis Australijos monolitas yra viena didžiausių pasaulyje pavienių uolų. Virš dykumos Ajerso uola (dar vadinama Uluru) yra iškilusi 348 metrus, o tęsiasi beveik keturis kilometrus. Įstabu tai, jog priklausomai nuo apšvietos Uluru žėri žaisminga raudonos ir rusvos spalvų palete. Aplinkui gyvenantiems aborigenams Anangu milžinė, beje, yra garbinimo objektas.
7. Perskilusio obuolio uola (Naujoji Zelandija)
Ši pietinės Naujosios Zelandijos salos įdomybė masina turistus kaip natūrali pramoga. Be to, aplink „padalytą obuolį“ galima rasti įspūdingų pajūrio vaizdų.
8. Pirštuotoji dykuma (Australija)
Vakarų Australijoje glūdinti Pirštuotoji (smailių) dykuma garsėja iki penkių metrų aukščio kyšančiais klintiniais kupolais. Jie atsirado lietaus vandeniui formuojant smėlio ir kalkių kopas, kurias vėliau užtvirtino ant jų užaugę augalai. Tokių klintinių „pirštų“ prie Nambungo nacionalinio parko prijungtoje dykumoje – tūkstančiai.
9. Pradurtasis akmuo (Kanada)
Šis, Kvibeko provincijoje tūnantis akmuo, yra didžiausia natūrali arka pasaulyje bei vienas iš septynių Kanados stebuklų. „Pradurtuoju“ akmuo vadinamas, dėl viename iš jo galų žiojančios 15 metrų aukščio tuščios ertmės.