Drėgmę surenkančius augalus galite laikyti patalpose, kur svyruoja drėgmės lygis, pavyzdžiui, vonios kambaryje arba virtuvėje. Yra ne vienas ir ne du augalai, kurie gali padėti kovoti su rasojančiais langais, rašo homesandgardens.com.
Drėgmę sugeriantys augalai
Kuokštinis chlorofitas
„Kuokštiniai chlorofitai yra puikūs natūralūs oro sausintuvai, sugeriantys drėgmės perteklių iš oro“, – sako „The Plant Bible“ įkūrėjas Zahidas Adnanas.
Be to, kuokštiniai chlorofitai nereikalauja daug priežiūros ir gali augti įvairiomis sąlygomis, net jei nėra gero apšvietimo.
„Kuokštiniai chlorofilai ne tik padeda sumažinti drėgmės lygį, sugerdami drėgmę iš oro, bet ir puikiai valo orą, pašalindami tokius toksinus kaip formaldehidas, ksilenas ir anglies monoksidas“, – pridūrė „Archute“ direktorė Jacky Chou.
Vėzdūnė
Z. Adnano teigimu, vėzdūnės ne tik pagerina patalpų oro kokybę sugerdamos drėgmės perteklių, bet ir suteikia elegancijos namams. Jos idealiai auga mažai apšviestose patalpose, jų lapai vešlūs ir sodriai žali.
J. Chou pridūrė, kad vėzdūnes ne tik lengva prižiūrėti, nes joms pakanka menko apšvietimo ir nereikia daug vandens, jos taip pat gali padėti sumažinti pelėsio kiekį bei valo namų orą.
Trijuostė sansevjera
„Trijuostės sansevjeros garsėja tuo, kad naktį sugeria vandens garus, todėl jos puikiai tiks miegamuosiuose arba patalpose, kur yra daug drėgmės“, – patarė augalų ekspertas Z. Adnanas.
Įdomu tai, kad šis augalas, dar vadinamas „uošvės liežuviu“, netgi gali padėti pagerinti miego kokybę, be to, valo namų orą.
Ilgalapis inkstpapartis
„Ilgalapiai inkstpaparčiai yra ne tik vizualiai patrauklūs, bet ir puikiai mažina drėgmės lygį patalpose. Šiuos augalus geriausia laikyti vonios kambariuose arba virtuvėse, kur būna daugiau kondensato“, – sakė Z. Adnanas.
J. Chou pridūrė: „Šis augalas mėgsta drėgnas vietas ir netiesioginę šviesą, tačiau, kad jis būtų laimingas, jį reikia reguliariai laistyti ir apipurkšti.
Be to, kad patalpoms suteikia grožio, šie augalai gerai šalina drėgmės perteklių ore ir kovoja su ore esančiomis cheminėmis medžiagomis, pavyzdžiui, ksilenu ir toluenu.“