„Sakartvele protestus įžiebęs „užsienio įtakos“ įstatymas nėra suderinamas su šalies europine kryptimi“, – komentare BNS sakė G. Landsbergis.
„Šiandien su Islandijos, Estijos ir Latvijos ministrais vykstame į Sakartvelą išreikšti susirūpinimą politikams bei susitikti su pilietine visuomene. Kviečiame Sakartvelo vyriausybę atsiimti šį įstatymo projektą ir patvirtinti pasiryžimą tęsti europinę integraciją“, – pridūrė jis.
Vizito metu G. Landsbergis su kolegomis trečiadienį ketina susitikti su Sakartvelo prezidente Salome Zurabišvili, parlamento pirmininku Šalva Papuašviliu, užsienio reikalų ministru Ilja Darčiašviliu, opozicijos ir neparlamentinių partijų atstovais, Sakartvelo jaunimu.
Sakartvelo premjeras Iraklis Kobachidzė anksčiau pareiškė, kad antradienį šios Kaukazo šalies parlamentas priims įstatymą dėl užsienio įtakos nevyriausybinėms organizacijoms, nepaisant kelias savaites trunkančių protestų ir didėjančios įtampos.
Įstatymą oponentai pasmerkė kaip panašų į Rusijoje veikiantį teisės aktą dėl „užsienio agentų“, kuriuo Maskva slopina kritikus ir siekia užgniaužti nepriklausomą žiniasklaidą.
Protestuotojai, daugiausia jaunimas, yra įsiutę dėl įstatymo projekto ir sako, kad jis sužlugdys Kaukazo šalies viltį įstoti į Europos Sąjungą ir reikš demokratijos pabaigą šalyje.
Valdančioji partija „Sakartvelo svajonė“, kuri pernai buvo priversta atsisakyti panašaus įstatymo projekto dėl didžiulio visuomenės pasipriešinimo, tvirtina, kad juo siekiama tik padidinti pilietinių grupių finansavimo iš užsienio skaidrumą.
Jei įstatymas bus priimtas, visos nepriklausomos nevyriausybinės (NVO) ir žiniasklaidos organizacijos, gaunančios daugiau kaip 20 proc. savo lėšų iš užsienio, turės užsiregistruoti kaip „organizacija, veikianti pagal užsienio valstybės interesus“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!