Kaip nurodo Užsienio reiklų ministerija, ES užsienio reikalų ministrai aptars ES paramą Ukrainai, vasario 3 dieną vykusio ES-Ukrainos viršūnių susitikimo rezultatus, Ukrainos rekonstrukcijos ir energetinio atsparumo stiprinimo klausimus, su karo metinėmis susijusius aspektus.
ES svarsto galimybę Rusijai ir kai kurioms trečiosioms šalims, tiekiančioms Maskvai prekes, Kremliaus naudojamas savo kariams Ukrainoje remti, įvesti naują sankcijų paketą, kurio bendra suma siektų 11 mlrd. eurų.
Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen šią savaitę teigė, kad 27 ES valstybių narių svarstomu paketu konkrečiai siekiama atimti iš Rusijos galimybę gauti jai reikalingą karinę įrangą, kurios ji negali gauti niekur kitur.
Į jį taip pat įtraukti pasiūlymai įvesti sankcijas septyniems Irano subjektams. Taip siekiama užkirsti kelią Rusijai naudoti iranietiškus dronus taikantis į Ukrainos civilinę infrastruktūrą.
Tikimasi, kad jis bus aptartas per ES užsienio reikalų ministrų susitikimą ir galutinai patvirtintas iki vasario 24-osios, kai bus minimos pirmosios Rusijos invazijos į Ukrainą metinės.
Tikimasi, kad ministrai pradės diskusijas, ieškant būdų, kaip bendrai pirkti ginklų ir šaudmenų Ukrainai. Savo ruožtu, Estija pateikė pasiūlymą, kad šalių blokas į bendrą fondą įneštų dar 4 mlrd. eurų ir nupirktų Ukrainai 1 mln. 155 mm kalibro sviedinių.
Anot Naujienų agentūros AFP, keletas Europos diplomatų teigė, kad tokiam pasiūlymui iš esmės buvo pritarta, tačiau artimiausiomis savaitėmis bus dirbama toliau, siekiant parengti konkretų planą.
Taryboje dalyvaus ir Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba.
Užsienio reikalų ministrų tarybos paraštėse G. Lansbergis taip pat susitiks su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu.
Taryboje taip pat numatoma aptarti situaciją Afganistane bei Klimato ir energetikos diplomatiją, tarsis dėl veiksmus 2023 metais.
„Talibano vyriausybei uždraudus Afganistano moterims dirbti tarptautinėse ir vietos nevyriausybinėse organizacijose, kartu su Jungtinių Tautų generalinio sekretoriaus pavaduotoja Amina Mohammed ministrai aptars humanitarinę krizę Afganistane ir galimybes toliau teikti humanitarinę paramą pažeidžiamiausioms grupėms“, – teigiama Užsienio reiklų ministerijos pranešime.
Tarybos paraštėse numatyta ES užsienio reikalų ministrų diskusija su Moldovos užsienio reikalų ministru Nicu Popescu.
Prieš Užsienio reikalų tarybą įvyks Lietuvos ir Lenkijos inicijuotas neformalus ES užsienio reikalų ministrų susitikimas su Rusijos opozicijos atstovu Garry Kasparovu.