Jis teigia perdavęs šią informaciją Lietuvos ir tarptautinei teisėsaugai.
„Mes turime informaciją, kuri yra pateikta iš pradžių Užsienio reikalų ministerijai, tai dėl įmonės Baltarusijos, kalio trąšų kompanijos, dalyvavimo vaikų grobimo iš Ukrainos operacijoje, – Žinių radijui antradienį sakė G. Landsbergis. – Yra sanatorijos Baltarusijoje, kurios priklauso šiai kompanijai, BKK, kuri yra pagrindinis eksportuotojas trąšų, ir galimai, mes negalime patys patikrinti, vaikai, pagrobti iš Ukrainos okupuotų teritorijų yra tose stovyklose laikomi.“
Ministras teigė šią informaciją perdavęs generalinei prokuratūrai, kuri, jo žiniomis, yra pradėjusi tyrimą dėl šios informacijos. Informaciją jis teigia taip pat perdavęs Tarptautiniam Baudžiamajam Teismui (TBT) Hagoje.
„Man atrodo, kad bent jau šito argumento turėtų užtekti, kad jokių derogacijų įmonei, dalyvaujančioje tokioje veikloje, neturėtų būti“, – kalbėjo ministras.
Pasak G. Landsbergio, Lietuva jau kurį laiką siekia įgyvendinti paketą, kuris suvienodintų sankcijas Rusijai ir Baltarusijai, tačiau jose lieka „prikabinta labai didelė išimtis“ kalio trąšoms, kuriai Lietuva kategoriškai prieštarauja.
„Kadangi nesutinkama yra jų atkabinti, čia yra Europos Komisijos taip pat tam tikra principinė pozicija, mes visą laiką prašėme (...), kad ta išimtis kalio trąšoms būtų atkabinta ir palikta ateities diskusijoms, labiau link demokratiškos Baltarusijos diskusijų, o sankcijos turi būti priimtos. To nesutinka padaryti ir mes esame dabar užstrigę“, – sakė G. Landsbergis.
Pasak jo, ši išimtis motyvuojama kalio trąšų stygiumi, tačiau šiuo metu jų kainos yra žemesnės nei prieš karą, todėl argumentas „neatlaiko patikrinimo“.
Hagoje įsikūręs TBT yra išdavęs arešto orderį Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui ir vaiko teisių apsaugos kontrolierei Marijai Lvovai-Belovai dėl įtarimų, jog „Rusijos prezidentas yra atsakingas už karo nusikaltimą, neteisėtą gyventojų (vaikų) deportaciją ir neteisėtą gyventojų (vaikų) perkėlimą iš okupuotų Ukrainos teritorijų į Rusijos Federacijos teritoriją“.