Himalajų karalystės Butano valdžios atstovus vis labiau neramina faktas apie didėjantį savižudybių skaičių šalyje, rašo BBC.
Vien tik praėjusią savaitę sau gyvybę atėmė 2 moterys ir 1 vyras.
Pagrindinio šalies laikraščio „Kuensel“ teigimu, sausio mėnesį nusižudė 15 žmonių, vasario – 7.
Žurnalistų teigimu, tai yra šokas valstybei, kuri „nacionalinės laimės vardiklį“ (Gross National Happiness- past.) laiko labai svarbia politinių tikslų dalimi. Yra net įsteigta Nacionalinio laimės vardiklo komisija.
Vyriausybė atkreipė į tendencijas dėmesį ir išplėtė patarėjų, galinčių pagelbėti depresuotiems paaugliams mokyklose, instituciją.
„Žmonės linksta į savižudybę tada, kai jiems ima trūkti socialinių įgūdžių susidoroti su stresu“, laikraščiui sakė psichiatras DK Nirola.
Anot jo, savižudybių priežastys yra senatvė, nedarbas ir depresija, be to, savanoškai išeiti iš gyvenimo dažniau pasirenka vyrai nei moterys.
Įtaką daro ir tokie faktoriai kaip alkoholio vartojimas, nerimas dėl finansų ir psichinės ligos.
Pagal Butano teisę, savižudybė ar bandymas nusižudyti nėra baudžiamas. Tačiau raginimas nusižudyti yra nusikaltimas.
Bandžiusiems išeiti iš gyvenimo policija skiria patarėją, ir jis arba asmens šeima rašytiniu būdu pažada, jog tai daugiau nebepasikartos.
Oficialiais duomenimis, didžiausias savižudybių skaičius buvo užfiksuotas 2001 metais – savižudžių buvo 58. Mažiausiai – 2006 metais (34 savižudybės).
Žurnalistų teigimu, augantis savižudybių skaičius yra netikėtas. Ypač tai stebina žinant faktą, kad pagrindinės šalies religijos – induizmas ir budizmas – tiki, kad nusižudęs asmuo nebeatgims žmogumi.