Dažnai ironiškai skambantis pasakymas „karas Garliavoje“ jau įgavo ne vieną prasmę: jau kelerius metus vyksta teisminiai procesai vadinamojoje pedofilijos byloje, ne mažiau karingi abiejų istorijos pusių veiksmai dėl Drąsiaus Kedžio dukrelės globos, o kur dar kultūrinė apgultis Garliavoje ir vis įvairesnes formas įgaunantis informacinis karas...
Neseniai naujienų portalas Balsas.lt domėjosi, kurios pusės viešieji ryšiai veikia sklandžiau ir daro didesnį poveikį Lietuvos visuomenei. Virtualioje erdvėje veikia ne tik tiesioginė įvykių transliacija iš Klonio gatvės ar „Facebook“ socialiniame tinkle nuolat atnaujinamas Klonio gatvės dienoraštis, bet įvykius galima sekti ir Laimutės Stankūnaitės tinklapyje Stankunaite.lt.
Pagalbos prašė aktorės A. Jolie
D. Kedžio teta Audronė Skučienė portalui Balsas.lt pasakojo, kad su ja telefonu susisiekė vienos iš aktyviausių Jungtinėse Amerikos Valstijose veikiančios iniciatyvinės grupės narys Artūras. Iš JAV skambinęs vyras tvirtino, kad šiuo metu ruošiamasi kreiptis į garsią Holivudo aktorę Angeliną Jolie.
Iniciatyvinė grupė aktorei A. Jolie sieks parodyti Lietuvoje, D. Kedžio tėvų namuose, filmuotą vaizdo medžiagą, kai buvo bandoma itin nesėkmingai įvykdyti teismo sprendimą – perduoti mergaitę jos motinai L. Stankūnaitei. Tikimasi, kad smurto vaizdai ir mergaitės klyksmas tikrai atkreips garsios aktorės dėmesį.
„Jeigu toks visame pasaulyje žinomas žmogus užstotų mūsų vaiką, galbūt kažkas pasikeistų. Daug vilčių į tai nededame, tačiau nebeturime, kur trauktis, todėl bandome griebtis šiaudo. Net neįsivaizduoju, ko tikėtis. Blogiau jau tikrai nebebus“, – atviravo A. Skučienė.
Informaciją platino programišiai „Anonymous“
Balsas.lt taip pat rašė apie vieną „Akistatos“ laidų. Nors ji ir nepasirodė televizijos eteryje, pastarąją kurį laiką buvo galima pasižiūrėti interneto svetainėje Youtube.com, tačiau greitai ši vaizdo medžiaga buvo užblokuota ir ją peržiūrėti tapo neįmanoma.
Netrukus programišių organizacija „Anonymous“ internete išplatino D. Kedžio bylos chronologiją, atpasakojančią istoriją, kurioje pateikiami ir mažosios mergaitės liudijimai. Tekste anglų kalba ne tik pateikiama pedofilijos bylos seka, bet ir siūlymas paraginti Lietuvos Vyriausybę laikytis savo tarptautinių įsipareigojimų ir užtikrinti pagrindinių žmogaus teisių apsaugą, bei teigiama, kad tik tarptautinės bendruomenės dėmesys gali padėti mergaitei.
Dar viena L. Stankūnaitės svetainė
Panašu, kad informacinis karas šioje istorijoje dar tik įsisiūbuoja: neseniai internete atsirado ir dar viena L. Stankūnaitės tinklalapio versija, šį kartą tarptautiniu pavadinimu – Stankunaite.com.
Puslapyje pateikiama informacija anglų, vokiečių, prancūzų, italų kalbomis, paskelbta nuotraukų galerija bei vaizdo įrašas, kuriame užfiksuotos motinos ir dukros kartu praleistos akimirkos, asmeninių švenčių vaizdai, žaidimai.
Tinklalapyje taip pat integruota ir internetinė mokėjimo sistema „PayPal“, kuria naudojantis siūloma paremti L. Stankūnaitės kovą už teisę globoti dukrą, aukas siūloma pervesti doleriais ir eurais.
Pasidomėjus, kiek gali kainuoti sukurti tokį tinklalapį, naujienų portalo Balsas.lt žurnalistai išgirdo įvairių nuomonių, bet apibendrinant galima pasakyti, kad šio tinklalapio kūrimo sąnaudos galėtų siekti nuo 500 iki 1000 litų.
Kadangi informacija tinklalapyje pateikiama net keliomis užsienio kalbomis, į puslapio sukūrimo kaštus vertėtų įtraukti ir vertėjų paslaugas – šių įkainiai svyruoja nuo 15–20 litų už teksto puslapį.