• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į Londono olimpinių žaidynių 100 m bėgimo finalą nepatekusi 25 metų Lina Grinčikaitė nenusiminė. „Tikslą įvykdžiau – pagerinau Lietuvos rekordą ir bėgau pusfinalyje“, - šeštadienį sakė lengvaatletė.

REKLAMA
REKLAMA

Trečiame pusfinalio bėgime L. Grinčikaitė distanciją įveikė per 11.30 sek., finišo liniją kirto septinta ir bendroje įskaitoje pasidalijo 17-18 vietas su ukrainiete Olesia Povg.

REKLAMA

Į finalą pateko 1-2 vietas trijuose pusfinalio bėgimuose užėmusios sprinterės ir dar dvi geriausios iš likusių bėgikių. Atrankos varžybose lietuvė 0,1 sek. pagerino mūsų šalies rekordą (11,19 sek.) ir tarp 56 dalyvių buvo 20-a. 2008 metų Pekino olimpinėse žaidynėse Lietuvos sprinterė buvo 14-a.

„Ateini kovoti maksimaliai, bet iki finalo dar reikia daug tobulėti. Kaip matėte Europos bėgikės toli nuo lyderių – JAV ir Jamaikos bėgikių. Savo tikslą įvykdžiau – pagerinau Lietuvos rekordą ir patekau į pusfinalį. Gal šiandien jėgų trūko, bet esu patenkinta“, - po pusfinalio pasakojo L. Grinčikaitė.

REKLAMA
REKLAMA

– Dėl jėgų trūkumo ir prastesnis rezultatas nei kvalifikacijoje?

– Kitų taip pat prastesni rezultatai nei kvalifikacinėse varžybose. Galbūt trūko poilsio, atsigavimo. Visgi buvo Lietuvos rekordas. Rezultatas ir dabar pakankmai aukštas.

– Startas pusfinalyje pavyko?

– Neblogas, bet to neužtenka, nes visos bėga ir reikia bėgti iki galo.

– Kokios patirties įgijai šioje olimpiadoje?

– Čia lygis aukštesnis nei Pekine. Rezultatai – labai aukšti. Reikėjo bėgti 11,19 sek., kad patekčiau į pusfinalį. Smagu, kad Lietuvos rekordas pagerintas ir galiu konkuruoti su pačiomis stipriausiomis pasaulyje. Tai suteikia jėgų ir motyvacijos toliau tobulėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Koks jausmas bėgti šiame Londono olimpiniame stadione?

– Iš pradžių nematai žiūrovų ir negirdi triukšmo. Kai prabėgi, suvoki, kad čia daugybė žmonių, olimpinės žaidynės. Kai praeini tą kelią, susikoncentruoji į bėgimą, aplink niekas neegzistuoja.

– Rekordas pagerintas ne Lietuvoje. Ar tai reiškia, kad mūsų šalyje trūksta rimtos konkurencijos?

REKLAMA

– Trūksta gerų varžybų ir konkurecnijos Lietuvoje, todėl renkuosi užsienio, kur galiu tobulėti.

– Ramia širdimi išvyksi iš Londono?

– Padariau viską, ką galėjau. Pusfinalis – puiku. Juodaodės vyrauja sprinte. Jei neklystu iš 24 pusfinalio dalyvių tik trys baltaodės. Kol kas finalas europietėms neįkandamas (Visos aštuonios Europos šalių atstovės nepateko į finalą. Tarp jų ir Europos čempionė bulgarė Ivet Lalova - red.p.).

Olimpinis sprinto pusfinalis - L. Grinčikaitė (pirma iš dešinės) (nuotr. SCANPIX)Olimpinis sprinto pusfinalis - L. Grinčikaitė (pirma iš dešinės) (nuotr. SCANPIX)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų