Valdančiųjų konservatorių atstovė, europarlamentarė Laima Andrikienė sako, kad "labai rimtai svarstytų" galimą pasiūlymą užimti eurokomisaro postą, bet teigia dėl šio klausimo dar nediskutavusi su partijos vadovais ir kol kas visą dėmesį skirianti Europos Parlamento (EP) rinkimams.
Prezidente išrinkus iki šiol eurokomisarės pareigas ėjusią Dalią Grybauskaitę, Lietuvos vyriausybė turės apsispręsti, ką deleguoti į eurokomisaro postą. Premjeras Andrius Kubilius teigia, kad šis klausimas bus sprendžiamas po EP rinkimų birželio 7 dieną.
"Man asmeniškai po penkerių metų EP būtų iššūkis išbandyti savo jėgas naujoje srityje. Gavusi pasiūlymą svarstyčiau labai rimtai", - BNS antradienį sakė L.Andrikienė.
Kita vertus, europarlamentarė sakė savo galimos kandidatūros kol kas nesiūliusi.
"Kol kas esu susitelkusi ties EP rinkimų kampanija. Nesu kalbėjusi apie savo kandidatūrą ar jos siūliusi", - teigė L.Andrikienė.
Anot europarlamentarės, neseniai susitikusi su premjeru A.Kubiliumi ji kėlė klausimą, kad Lietuvai reikėtų apsispręsti dėl eurokomisaro pozicijos, kurios siektų valstybė. L.Andrikienės teigimu, nors apskritai ES "geidžiamiausi" yra vidaus rinkos, išorės prekybos ir konkurencijos komisaro postai, Lietuvai galbūt svarbios būtų energetikos, regioninės politikos ar išorės santykių eurokomisaro postai.
Dvi valdančiosios partijos - Liberalų sąjūdis ir Tautos prisikėlimo partija antradienį į eurokomisaro postą pasiūlė skirti buvusį euroderybininką, Seimo narį Petrą Auštrevičių. Žiniasklaidoje kaip vienas iš rimčiausių kandidatų minimas užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas sako, kad gavęs pasiūlymą užimti eurokomisaro postą, jį svarstytų. Kita vertus, ministro galimybes sumenkino išrinktosios prezidentės D.Grybauskaitės skeptiškas požiūris - ji pareiškė, kad "Europos Komisijai reikia politikų, ilgiau buvusių postuose ir turinčių didesnį politinį svorį". Antradienį viešojoje erdvėje pasirodė informacija ir apie galimą finansų ministro Algirdo Šemetos delegavimą į Europos Komisiją.
A.Kubilius ir D.Grybauskaitė yra sakę, kad jeigu Lietuva rastų tinkamą kandidatą, jis likusios kadencijos metu galėtų užimti už ES biudžetą ir finansinį programavimą atsakingo komisaro postą.
Nei premjeras, nei išrinktoji prezidentė konkrečių pavardžių kol kas neminėjo.