• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kas ketvirtas-penktas Lietuvos gyventojas pasirengęs duoti kyšį.

Tai parodė Teisės instituto atliktas tyrimas, kurio rezultatai pristatyti antradienį.

Į klausimą, ar 2004 m. koks nors valstybės pareigūnas, pavyzdžiui, muitinės, policijos, teisėjas ar mokesčių inspektorius reikalavo ar tikėjosi iš respondentų kyšio už savo suteiktas paslaugas, teigiamai atsakė 11,5 proc. apklaustųjų.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu į tokį klausimą Vengrijoje teigiamai atsako tik 4,8 proc. apklaustųjų, Lenkijoje - 4,4 proc., Estijoje - 3,4 proc.

REKLAMA

Apklaustųjų Lietuvoje teigimu, labiausiai kyšių iš jų tikėjosi ar reikalavo policininkai. Šiuos pareigūnus nurodė 35,7 proc. apklaustųjų.

Daugiau nei 53 proc. apklaustųjų sako, kad tikėdamiesi pagalbos, žmonės turi duoti kyšį gydytojams ar medicinos seselėms.

Teisės specialistų teigimu, Lietuva korupcijos lygiu smarkiai lenkia ES senbuves.

"Nelabai pasikeitėme nuo sovietinių laikų. Kyšis - svarbi gyvenimo dalis Lietuvoje", - konstatuoja teisininkai.

REKLAMA
REKLAMA

Palyginti su analogišku tyrimu, atliktu prieš beveik 10 metų, korupcijos lygis Lietuvoje nežymiai padidėjo. 1996-siais su reikalavimu duoti kyšį tiesiogiai susidūrė 10,9 proc. apklaustųjų. Pastarosios apklausos metu tokių asmenų, iš kurių buvo reikalaujama kyšio - 11,5 proc.

Pasak teisininkų, apklausa parodė, kad Lietuvos antikorupcinė strategija nėra pakankamai veiksminga.

Resprezentatyvi 2 tūkstančių gyventojų apklausa vyko 2005-siais spalio 21 - lapkričio 4 dienomis. Joje dalyvavo gyventojai nuo 16 metų ir vyresni.Apklausą atliko Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras "Vilmorus". Apklausos duomenys apdoroti 2006-aisiais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų