Įsoūdingiausią kelią turnyre įveikė A. Grevas. Svorio kategorijoje iki 80 kg. (24 dalyviai) lietuvis iš pradžių nugalėjo turką Isiką Sunay, o aštuntfinalyje susikovė su šeimininkų atstovu pasaulio čempionu Jevgenijumi Agapovu. Chabarovsko sportininką audringai palaikė visa arena, tačiau A. Grevas puikiai įgyvendino su treneriu G. Varkala iš anksto parengtą kovos planą. Jau antrąją minutę lietuviui pavyko tikslus smūgis keliu aukštai pašokus, o arbitrai mūsiškiui skyrė „wazari“. Likusį laiką rusas iš visų jėgų mėgino išsigelbėti, bet lietuvis puikiai gynėsi ir iškovojo pelnytą pergalę rezultatu 5:0.
Ketvirtfinalyje A. Grevas susidūrė su profesionaliu kovotoju iš Vengrijos Zsoltu Zsiga ir vėl laimėjo 5:0 dėl pelnyto „wazari“ - šį kartą už smūgį ranka į varžovo kūną.
Pusfinalyje A. Grevui jau traumuota koja teko kovoti su kazachu Merey Sujunovu, pirmąsias tris kovas laimėjusiu nokautais. Šį kartą nebuvo atliktas nė vienas atskiro teisėjų įvertinimo galintis sulaukti veiksmas, kova vyko permainingai, tačiau arbitrai pergalę vieningai (5:0) vis dėlto skyrė vėliau čempionu tapusiam mūsiškio varžovui. A. Grevas turėjo tenkintis trečiąją vieta.
A. Miseckas buvo laikomas vienu svorio kategorijos iki 70 kg. (25 dalyviai) favoritų ir per pirmąsias dvi kovas šį vardą visiškai pateisino. Lietuvis du kartus atliko „ippon“ įvertintus smūgius ranka ir nugalėjo serbą Draško Popovičių bei armėną Hayką Danielyaną.
Ketvirtfinalyje A. Miseckas turėjo pranašumą kovodamas su bulgaru Georgi Lotarovu, bet antrojo kėlinio pabaigoje pralaido ataką, pasibaigusią „wazari“, ir laiko atsigriebti jau nebeliko. Galutinėje įskaitoje lietuvis pasidalino 5-8 vietas, o G. Lotarovas vėliau iškovojo sidabro medalį.
J. Eimontas svorio kategorijoje iki 65 kg. (20 dalyvių) jau pimą kovą teisėjų sprendimu pralaimėjo būsimam prizinikui afganistaniečiui Maqboolui Shahui Gardiwalui, o J. Šapoka svorio kategorijoje iki 75 kg (24 dalyviai) - bulgarui Dejanui Bratkovui.
Moterų varžybose puikiai pasirodė B Gustaitytė, kuri tik svorio kategorijos virš 70 kg. (9 dalyvės) finale turėjo pripažinti rusės Tatjanos Gendik pranašumą.
Ketvirtfinalyje Lietuvos atstovei neteko kovoti, nes Malaizijos sporitninkė Hooi Yu Mun atsisakė kovoti dėl patirtos traumos.
Pusfinalyje B. Gustaitytė susidūrė su Japonijos atstove Yoko Fukuhara. Po pirmojo kovos kėlinio mūsų sportininkei pergalę buvo pasirengęs skirti tik vienas teisėjas iš 5, po antrojo - jau 2 iš 5, o po trečiojo visi arbirtai vienbalsiai skyrė pergalę B. Gustaitytei ir taip užbaigė kovą.
S. Venckutė svorio kategorijos iki 60 kg. (15 dalyvių) varžybų pirmojoje kovoje ankščiau laiko įveikė turkę Cennet Cankal, tačiau po to atkaklių dviejų kėlinių kovoje taškais pralaimėjo būsimai čempionei rusei Guzel Fatachovai.
Chabarovske ant prizininkų pakylos užkopė ir Dubline gyvenanti bei Airijai atstovaujanti Aneta Meškauskienė. Ji svorio kategorijoje iki 65 kg. iškovojo bronzos medalį. Prieš dvejus metus ši sportininkė pasaulio čempionate Airijai iškovojo sidabro medalį.
Svarbiausias pajėgiausių Lietuvos sportininkų startas šiais metais bus WKO („Pasaulio karatė organizacija“) absoliučios svorio kategorijos Pasaulio čempionatas Tokijuje spalio 31 – lapkričio 1 dienomis. Lietuvos delegacija jame bus gausiausia per visą istoriją – 7 moterys ir 10 vyrų: Inga Mikštaitė, Diana Mačiūtė, Rita Pivoriūnaitė, Rūta Brazdžionytė, Nora Vaznelytė, Diana Balsytė, Gabija Gudeliauskaitė, Vytautas Cėpla, Valdemaras Gudauskas, Andrius Draugelis, Eventas Gužauskas, Edgardas Sečinskis, Kęstutis Radvila, Juras Sokolovas, Antanas Klibavičius, Justinas Kvietka ir Lukas Kubilius.