„Kultūrinės veiklos vadybos specialybę Klaipėdos valstybinėje kolegijoje baigiau studijuoti praeitais metais ir, galima sakyti, kad būtent dėl šių studijų turiu dabartinį darbą. Kaip pasirinkau šias studijas? Istorija išties juokinga, kadangi kaip ir dauguma jaunų žmonių iš kart po mokyklos nežinojau ką noriu studijuoti“, – prisimena Laurynas.
Blaškymasis tarp profesijų
„Pirmiausia buvau nusprendęs studijuoti geodeziją, kuri dabar nei iš tolo nesusijusi su tuo, ką veikiu. Be to, net pats nežinau, kodėl taip buvau sugalvojęs. Pateikus prašymą gavau atsakymą, kad įstojau net į valstybės finansuojamą vietą, tačiau mane pradėjo kamuoti abejonės, atsirado neramumas širdy ir supratau, kad ši profesija ne man.
Toliau, per vėlesnį stojimų etapą, pateikiau prašymus į režisūros ir jau minėtą kultūrinės veiklos vadybos specialybę. Vėliau sužinojau, kad norint patekti į režisūros specialybę būtina praeiti atrankas, kadangi tam nebuvau iš anksto pasiruošęs, pasirinkau studijuoti Klaipėdos valstybinėje kolegijoje“, – pasakoja absolventas.
Studijų pradžioje – nerimas
Pasak Lauryno, kaip ir daugeliui pirmo kurso studentų, pradėjus studijuoti šiek tiek apėmė nusivylimas, kadangi pirmąjį pusmetį sudarė bendrųjų dalykų pagrindai.
„Studijų pradžioje visi buvome šiek tiek išsigandę ir mąstėme, nejaugi visus likusius metus teks mokytis tą patį, ką mokėmės mokykloje? Žinoma, vėliau mums buvo viskas paaiškinta ir kaip kiekvienoje aukštojoje mokykloje, pradžioje laukia įvadiniai dalykai ir bendrųjų mokslų pagrindai. Be abejo, po pusės metų prasidėjo profesiniai dalykai, kaip kalbos kultūra, renginių organizavimas ir daug kitų, suteikusių tiek naudingos informacijos, tiek profesinės patirties“, – kalba L. Šimkus.
Kelias iki šiandieninės karjeros
„Šią dieną dirbu renginių vedėju Klaipėdoje, įmonėje „Trys karaliai“. Čia atsidūriau prieš tris metus, viskas prasidėjo dar studijų laikais. Kaip čia patekau? „Trys karaliai“ atėjo į Klaipėdos valstybinę kolegiją ieškoti asistento savo komandai. Jau tuo metu troškau savo ateitį sieti su renginiais, jų organizavimu ir, tiesiog, pasisiūliau prisidėti prie jų.
Iškart atsakymo negavau, žadėjo paskambinti po poros savaičių, tačiau net praėjus mėnesiui jokio atsako nesulaukiau. Tuomet nutariau, kad neverta šioje situacijoje būti kukliam, būtina pačiam rodyti iniciatyvą ir jiems paskambinti. Susisiekus išgirdau, kad asistento darbui aš netinku, tačiau man pasiūlė dirbti renginių vedėju ir aš neapsakomai apsidžiaugiau. Vėliau viskas vyko labai greitai: fotosesijos, vizitinės, pirmieji renginiai ir po poros savaičių man net buvo sunku suvokti, kaip viskas staiga įvyko ir kaip man pasisekė. Taigi, tokia būtent mano renginių vedėjo karjeros pradžia.
Ateityje – platesni siekiai
Laurynas tvirtina, kad labiausiai šiame darbe malonumą kelia žmonių emocijos ir grįžtamasis ryšys. Kuomet į tave žiūri šimtai žmonių, tu stengiesi jiems suteikti kuo daugiau gerų emocijų, padaryti įsimintiną renginį ir, žinoma, visą tai lydi adrenalinas, iššūkiai, kurie leidžia nuolatos tobulėti ir judėti pirmyn.
„Ateities karjeros svajonių turiu išties daug ir nemažų. Nesinori apsistoti tik ties renginiais, svajoju savo veiklos spektrą praplėsti. Kadangi turiu išskirtinį balso tembrą, norėčiau tai išnaudoti, pavyzdžiui, užsiimti filmų įgarsinimu. Žinoma, viskas ateina su laiku per įdirbį, siekiu to mažais, bet tvirtais žingsneliais“, – ateities planus išduoda Laurynas.