Etiketo specialistas Giedrius Drukteinis sako, kad toks aprangos kodo pavadinimas išties rimtas iššūkis, norintiems atrodyti tinkamai, todėl jis nusprendė pasiaiškinti, ką reiškia toks nurodytas aprangos kodo tipas ir ką reikėtų rengtis.
„Ponų dilemos – kvietime į naujojo Prezidento inauguracijos vakarą nurodytas aprangos kodas „vakarinė-šventinė“, o tai privertė suraukti antakius klausiant savęs „kas čia per žvėris?“
Nežinau tokio kodo, o tai reiškia, kad Lietuvoje niekas to nežino. Ir prasidėjo žurnalistinis tyrimas.
Iš pradžių pakalbėjau su vienu tipo specialistu, susiginčijom, nes aš linkau prie „cocktail“, o jis – „black tie“.
Tada pabandėme išversti tą terminą atgal į anglų kalbą, gavosi „semi-formal“, kas tokiomis progomis niekaip nedera. Tada nusižeminau ir pažiūrėjau internete ir apstulbau nuo lietuviško „specialistų“ briedo srauto ir klaidų („coctail“, ane?) – nieko neradau, tik laiką sugaišau (geriausias tekstas šia tema – mano paties „Kam buvo išrasti aprangos kodai?“).
Galiausiai visiškai nusižeminau ir paskambinau į pačią Prezidentūrą, kur išgirdau, kad tokia formuluotė yra bandymas nusakyti kažką tarp „black tie optional“ bei „cocktail attire“.
Taigi, tinka visi kostiumai ir bleizeriai, o moterų sijonai – 2 cm aukščiau ar žemiau kelių. Kainavo pastangų, nieko nepasakysi, tačiau bent jau viena bėda – jau ne bėda“, - viešai rašo G.Drukteinis.
Primename, kad naujai išrinktojo Prezidento Gitano Nausėdos inauguracija vyks liepos 12-ąją.
Pagrindinis inauguracijos tikslas, anot organizatorių, pradėti naują Lietuvos raidos etapą kartu.
„Organizuodami inauguracijos iškilmes, siekiame pasakyti, kad Lietuva yra viena. Nesvarbu, kur gimėte – prie rugių lauko ar jūros, kur esate, kur mokėtės – liepos 12 d. išrinktajam prezidentui ištarus priesaiką tautai, kviečiame kiekvieną pilietį švęsti naują valstybės raidos etapą kartu“, – žurnalistams Prezidentūroje sakė Inauguracijos komisijos pirmininkė Algė Budrytė.
Skaičiuojama, kad inauguracijos iškilmės kainuos apie 60 tūkst. eurų, pakviesta apie 2 tūkst. svečių.