Paprasčiau nei atrodo
„Aseja“ atskleidžia, kad užsiauginti žalumynus ant palangės išties daug paprasčiau, nei daugelis galvoja. Nereikia nei specialios įrangos, nei ypatingų žinių, užtenka pasirūpinti substratu, vazonais ir skirti laiko reguliariam laistymui.
Kokybiškas substratas
Norint, kad auginami augalai augtų greitai, o derlius būtų gausus, derėtų išsirinkti tinkamiausią substratą. Daržininkai sako, kad geriausia maišyti dviejų skirtingų tipų žemes: durpes ir humusą. Žinoma, viskas priklauso ir nuo to, kokius žalumynus ruošiatės auginti, kadangi skirtingiems žalumynams reikalingas skirtingas substratas.
Jeigu namuose ant palangės planuojate auginti keletą skirtingų rūšių, geriausia rinktis iš anksto paruoštą, universalų substratą, skirtą daiginimui ir auginimui. Tam gali puikiai tikti „Aseja“ substratas sėjimui. Naudojant universalų, ekspertų paruoštą substratą, nereikės sukti galvos, kokias skirtingas žemes maišyti. Taip sutaupysite laiko ir pastangų.
Tinkami vazonai
Renkantis vazoną svarbiausia atkreipti dėmesį į jo dydį. Jeigu ruošiatės auginti mažus augalus, jiems bus reikalingas mažesnis vazonas, na, o jeigu norite užsiauginti pomidorų, tuomet derėtų pasvarstyti apie didelį, mažiausiai 10 litrų vazoną. Kaip užsiauginti pomidorus namuose, daugiau informacijos rasite šiame straipsnyje.
Mėgstantiems išbandyti naujoves „Aseja“ siūlo pakabinamus vazonus, kuriuose galėsite auginti daugybę skirtingų augalų. Ši keturių lentynėlių sistema leis patogiai pasodinti norimus prieskonius ir žalumynus, o apačioje esanti papildoma lentyną surinks perteklinį vandenį ir užtikrins švarą namuose.
Laistymas
Kambarines gėles įprasta laistyti kartą per savaitę ar dvi, o su prieskoninėmis žolelėmis ir kitais žalumynais gali tekti pasistengti labiau. Žoleles, kurios mėgsta drėgmę, karštą dieną rekomenduojama laistyti kartą per dieną ar kas dvi dienas, bet ne rečiau, nes lapeliai suglebs, o augimas sustos.
Kokius augalus pasirinkti?
Ant palangės populiaru auginti įvairias prieskonines žoleles, pavyzdžiui, čiobrelius, bazilikus, krapus, petražoles. Prieskoninės žolelės labai mėgsta saulę ir šilumą, tad vertėtų jas auginti ant palangės, kurią apšviečia saulė.
Pastaraisiais metais nepaprastą populiarumą įgauna mikrožalumynai – jaunos žalumyninės daržovės ir prieskoniai, kurie skinami dar nepasiekę brandos ir valgomi neapdoroti. Tokie žalumynai pasižymi ypatingai dideliu vitaminų ir mineralų kiekiu, tad yra naudingi pavasarį, kai organizmui trūksta vitaminų ir mineralų.
Kitas svarbus aspektas, mikrožalumynai užauga labai greitai, o juos auginti paprasta ir įdomu. Mikrožalumynai lengvai auga virtuvėje, o derliumi galima džiaugtis ištisus metus. „Aseja“ ekspertai rekomenduoja išbandyti lapinių ridikėlių sėklas arba pipirnes. Šie žalumynai puikiai tinka gardinti salotas bei papuošti sumuštinius ar kitus patiekalus.