• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje kol kas yra tik keturi kurortai, tačiau pastaruoju metu tokio statuso siekia vis daugiau šalies miestų ir kaimo vietovėse esančių poilsio vietų.

REKLAMA
REKLAMA

Kurortų statusų sieks Zarasai, Ignalina, Strigailiškio bei Palūšės kaimai, Visaginas, Trakai ir Anykščiai, BNS sakė Valstybinio turizmo departamento direktoriaus pavaduotojas Juozas Raguckas.

REKLAMA

Dabar Lietuvoje yra keturi kurortai - Birštonas, Palanga, Nida ir Druskininkai.

Departamento atstovė viešiesiems ryšiams Lidija Lukšytė BNS teigė, kad norinčiųjų kurorto statuso daugėja, nes tokiu būdu galima pritraukti daugiau poilsiautojų, be to, išauga ir finansavimas iš valstybės biudžeto.

REKLAMA
REKLAMA

"Kurortai pritraukia daugiau žmonių, nes į juos žmonės važiuoja ilsėtis. Antra vertus, yra skiriamas ir papildomos finansavimas kurortų poilsiavietėms išlaikyti", - sakė L. Lukšytė.

Jos teigimu, Anykščiai dar nuo sovietinių laikų turi daug poilsiaviečių, žmonės ten važiuodavo ilsėtis, todėl Anykščių savivaldybė nori šias tradicijas atgaivinti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Išaugus turistų skaičiui bei didėjant investicijoms, Anykščių rajono savivaldybė ketvirtadienį nusprendė siekti kurorto statuso. Anykščiuose per septynis šių metų mėnesius apsilankė apie 130 tūkst. žmonių, arba dvigubai daugiau nei per visus 2002 metus, pranešė ryšių su visuomene agentūra "Lukrecija BBDO".

REKLAMA

Anykščių savivaldybė turizmo plėtrai 2003 metais skyrė 521,9 tūkst. litų, dar 1,307 mln. litų šiems tikslams buvo skirta iš kitų finansavimo šaltinių (Europos Sąjungos PHARE, kiti fondai).

"Anykščiuose nėra didelių gamyklų, išplėtotos pramonės. O naujoji, Anykščių, kaip kurorto, vizija, pasirodė pakankamai universali - anykštėnai gali patys rinktis, ką siūlyti miesto svečiams. Ir jie sėkmingai tai daro", - sakė rajono meras Darius Gudelis.

REKLAMA

Jo teigimu, norėtųsi, kad žmonės užtruktų Anykščiuose bent keletą dienų, todėl ir ateinančiais metais ketinama toliau investuoti į pramogas ir infrastruktūrą.

Rajono strateginiame plėtros plane numatyta, kad regiono turizmo infrastruktūros plėtrai 2004-2006 metais reikėtų skirti apie 50 mln. litų. Didžioji dalis šios sumos būtų gauta iš įvairių ES fondų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anykščiuose ketinama įrengti slidinėjimo ir riedučių trasas, atviras čiuožyklas, pėsčiųjų ir dviračių takus, pažintinį taką palei Šventosios upę, kempingą prie Rubikių ežero, pastatyti Vandens pramogų centrą ir modernizuoti sanatoriją. Iki 2006-ųjų ketinama pastatyti medinę pilį Šeimyniškėlių (Vorutos) archeologiniame komplekse, restauruoti Burbiškio dvaro ansamblį, atnaujinti ar įrengti naujas poilsines zonas.

REKLAMA

Gyvenamosioms vietovėms kurortų statusas Vyriausybės teikimu suteikia Seimas.

Anot J. Ragucko, norint gauti kurorto statusą, atitinkamos vietovės savivaldybė turi pateikti prašymą ir pažymą, kad atitinka kurortui keliamus kriterijus, suderinti dokumentus su kitomis valstybės institucijoms ir teikti Vyriausybei svarstyti.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų