• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ateityje kūdikio besilaukiančios poros galbūt galės bendrauti su dar negimusia savo atžala  per mamytės pilve įtaisytą „langą".

REKLAMA
REKLAMA

Vaisiaus tyrimų 3D ultragarsiniais skeneriais pasiekimai atveria kelią naujiems šios technologijos taikymams: pramoninio dizaino specialistė Melody Shiue pasiūlė „PreVue" įrenginio koncepciją. Toks prietaisas, pritvirtintas prie nėščiosios pilvo, leistų vizualiai stebėti augantį vaisių realiuoju laiku.

REKLAMA

Nors kol kas „PreVue" tėra tik brėžiniuose, techniniu požiūriu tokia naujovė yra visiškai įmanoma. Naujausia nėščiųjų tyrimui skirta ultragarsinio skenavimo medicininė technika suteikia galimybę realiuoju laiku gauti kokybiškus erdvinius vaisiaus atvaizdus. 3D ultragarsinio tyrimo aparatai skleidžia garso bangas skirtingais kampais, todėl kompozitiniame atvaizde sukuriama tikroviška erdvinio vaizdo perspektyva.

REKLAMA
REKLAMA

Nors pakartotinių ultragarso tyrimų poveikis vaisiaus ir motinos sveikatai dar nėra visiškai aiškus, akivaizdu, kad nuogąstavimai dėl to gali tapti pagrindine kliūtimi „PreVue„ kelyje į rinką. Todėl dizainerė pabrėžia griežtai laikiusis  D. Britanijos Medicininių ultragarso tyrimų asociacijos patvirtintų saugumo reikalavimų. „PreVue“ galės veikti tik fiksuotu 10 MHz dažniu, nustatytas maksimalus vaisiaus skenavimo laikas – 20 minučių per 24 valandas, prietaiso ekrane bus rodomas seanso trukmės laikmatis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Langas„ į mamytės pilvą naudos elektroninės tekstilės technologiją, suteikiančią galimybę perkelti į ploną ir minkštą įrenginio korpusą ekraną bei reikiamus elektroninius komponentus. Skelbiama, kad toks įrenginys galėtų veikti dviem režimais: bendrosios diagnostikos tikslais, tai yra, vaisiaus būklei bei raidai stebėti, ir vadinamuoju „naminiu“, kai, padidinus realiuoju laiko gaunamo atvaizdo  ryškumą, tėvai galėtų „palaikyti emocinį ryšį su dar negimusiu kūdikiu". Pasak dizainerės, reguliairiai vaisiaus būklę stebintys tėvai, iškilus neaiškumams ar pastebėję ką nors neįprasta, galės pranešti apie tai medikams ir gauti operatyvią konsultaciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų