„Projektas Kurgyvenu.lt teikia aktualią informaciją, susijusią su gyvenamąja aplinka. Tai iš įvairių viešų bei privačių institucijų surinkti atvirieji duomenys, tarp kurių šildymo kainos, triukšmo lygis, nusikalstamumo ir kita informacija. Iki šiol nebuvo objektyvios platformos, kuri šiais aspektais leistų palyginti naujai vystomus nekilnojamojo turto projektus“, - sprendimą investuoti į papildomas Kurgyvenu.lt galimybes komentuoja direktorius Andrius Gintalas.
Pasak jo, Lietuvos gyventojai šiuo metu jau gali, įvedę konkretų adresą portale, pasitikrinti informaciją apie savo namų aplinką, taip pat palyginti du skirtingus pastatus. Sukūrus papildomą platformą, kurioje bus teikiami duomenys apie naujai vystomus nekilnojamojo turto projektus, tiek individualių namų kvartalus, tiek statomus daugiabučius, tokia informacija bus teikiama ir apie juos.
„Planuojame, jog pradinė platformos versija startuos dar šiais metais, tiesa, ji bus nuolat pildoma, atnaujinama ir tobulinama. Galutinį produktą Kurgyvenu.lt vartotojai galės pamatyti kitų metų sausio mėnesį. Mūsų vartotojams tai taps papildoma verte, suteikiančia galimybę geriau įsigilinti į esamą nekilnojamojo turto rinką bei planuoti savo veiksmus šioje srityje“, - sako A. Gintalas.
Naujoji portalo www.kurgyvenu.lt platforma leis geriau įvertinti ne tik esamus arba naujus, tačiau ir renovuotus ar planuojamus renovuoti pastatus. Į vieną vietą surinkti atvirieji duomenys leidžia, nenaudojant jokių papildomų resursų, matyti ne tik rinkos ar šilumos kainų pokyčius, tačiau ir demografinę rajono bei gatvės situaciją.
„Tai naudinga ne tik gyventojams, tačiau ir statybų bendrovėms, miestų plėtros architektams, paslaugų sektoriaus įmonėms. Pavyzdžiui, gyventojų amžiaus pasiskirstymas leidžia lengviau numatyti, kuriuose miesto rajonuose greitu laiku reikės mokyklų, darželių, kitų socialinių paslaugų centrų“, - teigia projekto Kurgyvenu.lt sumanytojas.