Teigiama, kad jokio pasipriešinimo iš vyriausybės pajėgų kurdų karinės grupuotės nesutiko.
Be to, dvi pagrindinės Sirijos Kurdistano jėgos – Kurdų nacionalinė taryba ir partija „Demokratinė sąjunga“ – praėjusią savaitę pasirašė susitarimą apie bendradarbiavimą ir veiksmų koordinavimą.
Pasak britų leidinio, aktyvią paramą Sirijos kurdams teikia jų tautiečiai iš kaimyninio Irako, kur faktiškai veikia nepriklausoma kurdų valstybė, praturtėjusi iš naftos pardavimų.
Prie dviejų Sirijos kurdų organizacijų susitarimo ypač prisidėjo Kurdistano regioninės vyriausybės, įsikūrusios Šiaurės Irake, vadovas Masoudas Barzanis, kuris yra vienas iš didžiausių Sirijos prezidento Basharo al Assado aršiausių oponentų.
Valdant Assadų šeimai Sirijos kurdai buvo nuolat persekiojami ir diskriminuojami. Iš šimtų tūkstančių jų ilgą laiką netgi buvo atimta pilietybė.
Dabartinėje situacijoje Sirijos kurdai kol kas išlaiko neutralitetą, kadangi baiminasi nacionalinių nuotaikų pakilimo šalyje po galimo esamo režimo nuvertimo.
Kad išsklaidytų šį susirūpinimą, opozicinė Sirijos nacionalinė taryba jau pareiškė, kad naujoje valstybėje etninės ir regioninės mažumos nebus persekiojamos. Praėjusį mėnesį ji netgi žengė precedento neturintį žingsnį ir nepriklausomą kurdų aktyvistą Abdulbasetą Siedą paskyrė savo lyderiu.
20 mln. gyventojų turinčioje Sirijoje gyvena beveik 2 mln. kurdų. Dauguma jų įsikūrę šalies šiaurės rytų regione.