Jeigu užlipote kam nors ant kojos Nepale, jūs net neįsivaizduojate koks tai įžeidimas! Žemiau pateikiame sąrašą elgesio taisyklių, surinktų iš Lonely Planet kelionių gidų, patariančių kaip elgtis skirtingose pasaulio šalyse.
1. Azijoje niekada nedrįskite paliesti kito žmogaus savo koja, nes ji laikoma „žemiausia“ kūno dalimi. Jei tai padarėte atsitiktinai, atsiprašykite ranka paliesdami to žmogaus ranką, o paskui savo galvą. Niekada į žmones ar daiktus nerodykite koja, o sėdėdami neužsikelkite jų ant kėdės ar stalo (Iš Tailando ir kitų Azijos šalių kelionių gido).
2. Taip pat Azijoje venkite liesti kitų žmonių galvas ar jų plaukus. Galva yra laikoma „aukščiausia“ kūno dalimi. Niekada nesėdėkite ant pagalvių - jos skirtos padėti galvai ir taip pat yra vienas iš tabu apie galvą ir kojas variantų (Iš Kinijos kelionių gido).
3. Rankos paspaudimas į Fidži salas atkeliavo 19 amžiuje iš Tonga salų valstybės ir labai greitai tapo svarbiu papročiu. Rankos paspaudimas gali trukti labai ilgai ir netgi viso pokalbio metu (Iš knygos apie Pietų Ramiojo vandenyno salas)
4. Nepale peržengti kieno nors ištiestas kojas yra baisiai nemandagu , tad itin to venkite ir patraukite savąsias jei kas nors nori praeiti. Taip pat neužlipkite ar nesėdėkite ant vienuolių pagalvių šventykloje ar prie šventyklos net jei ir niekas ant jų nesėdi. Aplink „stupą“, religinį budistų pastatą (pvz.,Tibeto stupas), visuomet eikite tik laikrodžio rodyklės kryptimi (Iš Nepalo kelionių gido).
5. Japoniškose pirtyse, kurios vadinamos „onsen“ prieš lipdami į baseiną visuomet nusiprauskite. Vanduo yra laikomas nešvariu jei kas nors įlipa prieš tai nenusiprausęs. Taip pat visuomet dėvėkite maudymosi kostiumėlį (Iš Japonijos kelionių gido). Nenustebkite jei Tailande jūsų pašnekovas ims krapštyti nosį, tai geros higienos ženklas.
6. Italijoje žmonės yra itin emocionalūs, tad nenustebkite pamatę, kad sveikindamiesi italai bučiuojasi į skruostus, apsikabina ar entuziastingai spaudžia vieni kitiems rankas. Italijoje tiek vyrai tiek moterys gali vaikščioti apsikabinę ar susikabinę rankomis, tad jokiu būdu nepradėkite tuo stebėtis. Jei vietoje kur yra daug žmonių būsite pastumtas neįsižeiskite, nes tai nėra laikoma šiurkštumu (Iš gido apie Italiją).
7. Rusijoje, spausti ranką „ant slenksčio“ yra nesėkmę nešantis gestas, tad netgi atvežęs picą į namus vaikinas gali atsisakyti, kad apmokėtumėte „neperžengęs“ slenksčio, turėsite jį pakviesti į vidų ar pats išeiti laukan (Iš kelionių gido apie Rusiją).
8. Indijoje pasakyti komplimentą galima vien tik gestų kalba. Jei kas nors prie jūsų prisiartina laikydamas liežuvį tarp dantų ir rankomis į save mojuoja aplink jus esantį orą, tai reiškia, kad tai darantis žmogus mano, kad esate be galo gražus arba labai protingas (Iš Indų kalbos ir kultūros žodyno anglų kalba).
9. D. Britanijoje niekada nesuglauskite rodomojo ir viduriniojo pirštų, delną atsukę į save, nes tai tas pats lyg kam nors rodytumėte vidurinį pirštą. Niekada tokiu būdu neužsisakinėkite alaus šioje šalyje. Jeigu jūsų delnas nukreiptas į išorę tai reikš taikos simbolį (Iš kelionių gido Lonely planet apie D.Britaniją).
10. Maroke pasisveikinimas gali užtrukti net iki 10 minučių. Kaire ranka paspauskite ranką, tuomet palieskite širdį, taip parodydami, kad šis susitikimas „palietė“ jūsų širdį arba, kad jums yra labai svarbus. Geri draugai vieni kitiems siunčia keturis oro bučinius, klausdami kaip laikaisi, kaip laikosi jūsų tėvai ir linkėdami viso ko geriausio (Iš Alison Bing, Lonely Planet kelionių gido apie Maroką).