Mitas, kad nuo įvairių priklausomybių kenčia tik silpni ir moralines vertybes pamynę žmonės. Tarp priklausomų žmonių nesunkiai būtų galima surasti ir aukštas pareigas einančių bei solidų atlyginimą gaunančių asmenų.
Balą galima apeiti
„Priklausomybių yra įvairių rūšių – narkotikai, alkoholis, azartiniai lošimai, kompiuteriniai žaidimai. Iš viso suskaičiuojama apie 200 įvairių priklausomybių“, – pasakojo Pilnų namų bendruomenę, kur atsikratyti priklausomybių stengiasi vyrai nuo 18 iki 30 metų, įkūręs Dievo Gailestingumo koplyčios kunigas Valerijus Rudzinskas.
Portalo balsas.lt pašnekovas pabrėžė, kad priklausomybių problemos nėra išsprendžiamos atskaičius piktą moralą: „Reikia su žmogumi dirbti – mažiausiai nuo vienerių iki pusantrų metų. Su priklausomais asmenimis turi dirbti specialistai.
Yra žmonių, kurie atvažiuoja pabendrauti privačiai. Jie nenori viešintis dėl einamų pareigų ar kitų priežasčių. Nepaisant to, žmogų reikia išmokyti valdyti situaciją ir atsikratyti visų slegiančių minčių.“
V. Rudzinskas sakė, kad per gyvenimą reikia eiti sausu taku: „Tarkime, kad eini keliu, o viduryje pamatai balą. Nebūtina lipti į ją ir susipurvinti. Galima tiesiog apeiti švariomis ir sausomis kojomis.
Kiekvieną savaitę pas mane atvažiuoja žmonės, kurie dešimtmečiais ieško teisingo gyvenimo kelio. Jiems moralai greitai atsibostų, todėl pasakau, kad Dievas yra gailestingas visiems.“
Bijo kreiptis į gydytojus
Portalo balsas.lt pašnekovas pridūrė, kad bendraujant su depresija sergančiais žmonėmis reikia daug kantrybės ir gero psichologinio pasiruošimo. Būtent šios dvi atramos yra labai svarbios sprendžiant depresija sergančio žmogaus problemas. „Džiugu, kad dažniausiai pavyksta žmogų motyvuoti. Maža to, emocinius išgyvenimus patyrę žmonės dažnai bijo kreiptis į gydytojus. Bandau paaiškinti, kad gydytis yra būtina. Dievas neišgydys fizinių negalavimų.
Daug tokių situacijų pasitaikė bendraujant su onkologiniais ligoniais. Sužinoję apie ligą jie patiria didelį šoką ir nebežino, ką daryti. Primygtinai siūlau pirmiausia elgtis taip, kaip rekomenduoja gydytojai. Jei nepasitiki vienu gydytoju, pasikonsultuok su keliais daktarais. Vien alternatyviomis priemonėmis ir malda pasitikėti nereikia. Dievas taip viską sudėliojo, kad žmogų gydo daktaras“, – pabrėžė V. Rudzinskas.
Kaltas, nors be kaltės
Kunigas V. Rudzinskas pasakojo, kad tenka atsidurti situacijose, kurias įmanoma išspręsti tik išklausius abi puses.
„Jei šeimoje pakrinka santykiai, stengiuosi išklausyti abi puses. Suprantama, kai neįmanoma to padaryti kartu, išklausau po vieną. Visada raginu, kad atvažiuotų ir antra pusė. Tik tokiu būdu pavyksta išspręsti problemas“, – pasakojo V. Rudzinskas.
Kunigui būna itin apmaudu, kai nekalti žmonės patenka į keblias situacijas, neteisingumo pinkles: „Pavyzdžiui, žmogus yra apkaltinamas padaręs nusikaltimą ir teisiamas už tai. Vienas toks atvažiavo čia visiškai manęs nepažinodamas. Jis papasakojo savo istoriją ir jam nereikėjo nieko slėpti.
Tačiau visi laikraščiai ir televizija rašė ir kalbėjo atvirkščiai. Tokioje situacijoje reikia ypatingos tvirtybės, kad padėtum žmogui nepalūžti. Stengiesi, kad žmogus pradėtų kitaip vertinti tuos įvykius. Gal aplinka jam to ir neleidžia daryti, bet širdyje jis turi stengtis iš visų jėgų.“
Nesusitvarkius su savimi širdyje, anot V. Rudzinsko, galima sulaukti itin skaudžių pasekmių. „Tada sulaukiame savižudybių ar kitų skaudžių žmonių apsisprendimų. Tokiose situacijose itin skaudu ir gaila, kad tiesa nėra visada pasiekiama. Kai kurie žmonės tiesiog sužlugdomi. Tik dalis sugeba atlaikyti tokį spaudimą ir įveikti užklupusias negandas“, – pabrėžė V. Rudzinskas.