• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Socialiniuose tinkluose tarp gyventojų plinta perspėjimai dėl plikledžio, žmonės jau dalinasi istorijomis apie patirtas traumas. Meteorologas Gytis Valaika paaiškina, kur ir kodėl pavojus didžiausias

Socialiniuose tinkluose tarp gyventojų plinta perspėjimai dėl plikledžio, žmonės jau dalinasi istorijomis apie patirtas traumas. Meteorologas Gytis Valaika paaiškina, kur ir kodėl pavojus didžiausias

REKLAMA

Socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „Orų entuziastai“ gyventojai iš visos Lietuvos įspėja apie plikledžio sukeltus pavojus. 

„Būkit atsargūs, lauke lynoja ir minusas, vietomis belekoks plikledis“, – rašė Erika iš Vilniaus. 

„Utenos mieste irgi lijundra. Barsto ir barstyti nespėja“, – komentare pridūrė Edita.

„Marijampolėje slidu, neįmanoma paeiti“, – paantrino Jolanta. 

Skundžiasi patirtomis traumomis

Gyventojai skundėsi ir patirtomis traumomis dėl plikledžio

REKLAMA
REKLAMA

„Jau pasipuošiau mėlynėmis. Tikrai labai slidu“, – rašė Rasa. 

„Mano sūnus trečiokas ant laiptų puolė tik išėjus į lauką, galvą susitrenkė, slidu Vilkaviškio r.“, – pasakojo Renata. 

REKLAMA

Atskleidžia, kur pavojus didžiausias: pataria, kaip elgtis?

Meteorologas Gytis Valaika grupėje „Orai ir klimatas Lietuvoje“ dar pirmadienį paaiškino, kuriose Lietuvos dalyse bus pavojingiausia ir kaip žmonėms elgtis esant tokiai situacijai

„Visą antradienį būkit atidesni ir niekur neskubėkit, nes gali būti labai slidu. Vėl susidarys situacija, kuomet virš šalto žemės paviršiaus užslinks šiltesnė oro masė, todėl lietaus lašai (ar šlapios snaigės) pasiekę žemę prišals. Remiantis naujausiais skaičiavimais, didžiausias lijundros pavojus bus pietrytinėje šalies pusėje. Pajūryje, pamaryje ir šiaurės vakarinėje šalies dalyje – mažiausia“, – socialiniame tinkle rašė G. Valaika. 

REKLAMA
REKLAMA

Žemėlapis paruoštas iš vakar dienos ECMWF orų modelio duomenų. Raudona spalva rodo vietoves, kur lijundra sausio 14 d. gali būti intensyviausia. Tiesa, žemėlapio dalyse, kur raudonos spalvos nėra, lijundra irgi galima, bet ten šio reiškinio tikimybė bus pati mažiausia.

„Prieš savaitę lijundra atnešė nemažai traumų ir kaulų lūžių, todėl eidami į lauką nepamirškit gerų batų (su mažiau slidžiu padu), o į visus laiptus žiūrėkit kaip į nusikaltėlį norintį jus pargriauti. Palinkėsiu tik smagių pačiuožinėjimų“, – ironizavo meteorologas. 

Kai kiekviena seniūnija turėjo kiemsargius, tokių nesąmonių nebuvo. O dabar, kai viskas centralizuota, tai nėra kam barstyti šaligatvių, nėra kam žolės pjauti, lapų grėbti ir tvarkyti. Pilnas traumatologinis traumuotų, o atsakingų nėra. Pasakykit ar čia ne betrvarkė sostinėje???????
Klausimas kiek gi tie durneliai zais su barstoma druska vietoj smelio, juk esant lietui ji labai lengvai istirpsta ir nubega, kas karta gaunamas visiskai neprognozuojamas rezultatas, skirtingai nei jei butu (o ir budavo) naudojamas smelis. Plius, smelis puikiai matosi vizualiai, zinai kur deti koja, o su druska nezinai ar ten ledas, ar dar ne, negali vizualiai taikyti kojos. Tai tik laiko patikrinti faktai.

Kas is viso vercia naudoti druska? Jinai nepatikima, trumpalaike, neprognozuojama, patirpus vizualiai nematoma, nezinai ar galima koja deti, ar ten super plonas nematomas ledo sluoksnis. Tuo tarpu smelio nesmarkus lietus nenuplauna ir jis daugmaz islieka sekanciam pasalimui.
Benkusnksui snuki isdauzykit už tai kad jam vadovaujant gatvės niekas nebarsto,,niekam tikęs meras,,nulis,bet patys tą s... Isrinkot
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų