Renginyje dalyvavo ir Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto (KTU EVF) dėstytojos Alfreda Šapkauskienė ir Šviesa Leitonienė su Apskaitos studijų programos studentėmis Gabrielė Dargyte, Ieva Bartkute ir Paulina Krivickaite.
Vienas iš pagrindinių renginio tikslų – padėti sukurti ir palaikyti tarpusavio ryšius tarp apskaitos studentų ir profesionalų.
„Renginyje studentai suskirstomi į komandas po keturis, kuriose dirba ir jas atstovauja visą savaitę. Koncentruojamasi ne į šalių konkuravimą tarpusavyje, o į tarptautinių gebėjimų ugdymą, todėl komandose studentai yra iš skirtingų šalių bei skirtingų universitetų“, – apie veiklos formatą pasakojo A. Šapkauskienė.
Komandoje studentai gali būti skirtingo pasiruošimo lygio, taip siekiama atskleisti jų stipriausias asmenines savybes: lyderystės, komandinio darbo gebėjimus. Renginys tampa puikia proga studentams įsivertinti savo žinių, gebėjimų, kompetencijų privalumus ir trūkumus tarptautiniame kontekste.
Penkias renginio dienas studentai klausėsi teorinių paskaitų ir dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose – dirbtuvėse. Dalyviai buvo supažindinti su apskaitos pagal Tarptautinius finansinės atskaitomybės standartus (IFRS) ir Finansinės analizės temomis.
„KTU Apskaitos bakalauro programos privalumas tas, kad joje dėstoma tarptautinė apskaita, tai pažymi ir socialiniai partneriai bei tarptautinio verslo atstovai. Studentai turi galimybę susipažinti su skirtingų šalių apskaitos sistemomis bei suprasti IFRS svarbą sparčios globalizacijos kontekste. O tokie praktiniai renginiai kaip šis tik parodo ir dar kartą sustiprina tarptautinės apskaitos supratimo ir išmanymo svarbą“, – pasakojo A. Šapkauskienė.
Pasak renginyje dalyvavusios Ievos Bartkutės, kuri buvo pripažinta geriausiai įkūnijusia komandinę dvasią viso renginio metu, universitete įgytos žinios pravertė užduočių metu. „Mums teko klausytis pranešimų įvairiomis temomis: apie įsipareigojimus, turtą, nuosavybę bei kiekvienos dalies įvairius aspektus, išskirtinumus bei kaip teisingai viską apskaityti. Per dirbtuves žinias reikėjo pritaikyti praktiškai, tiek tai, ką jau žinojome, tiek tai, ką išgirdome per pranešimus. Užduotys buvo ganėtinai sudėtingos, todėl reikėdavo greitai bei operatyviai su komandos nariais priimti sprendimą ir jį užrašyti.“
Puikiai pasirodė ir kita KTU studentė, Gabrielė Dargytė, kurios komanda užėmė net trečią vietą svarbiausioje „Profesionaliausios komandos“ kategorijoje. Be to, paskutinę dieną laikyti individualūs tarptautinės apskaitos testai parodė, jog Gabrielės žinios jai garantavo antrąją vietą tarp visų renginio dalyvių.
Docentės dr. Alfredos Šapkauskienės teigimu puikų komunikacijos bei žinių lygį demonstravo visos trys KTU studentės, tačiau užimti antrą vietą tarp 76-ių studentų atstovavusių skirtingus Europos universitetus individualiame teste yra labai aukštas Gabrielės Dargytės profesinių kompetencijų įvertinimas bei didelė garbė tiek KTU, tiek jame vykdomai Apskaitos programai.
„Dalyvavimas tokiame renginyje yra puiki galimybė perlipti per save, praplėsti akiratį, susipažinti su naujais žmonėmis ir pasisemti neišdildomos patirties. Didžiausią nerimą kėlė profesinė anglų kalba, baimė nesuprasti ir būti nesuprastam, tačiau dėl tos pačios priežasties didėjo ir noras išmokti, sužinoti kažką daugiau ir lavinti savo įgūdžius“, – teigė G. Dargytė.
ETAP metu buvo atsižvelgiama ir į tai, kad visi dalyviai galėtų susikalbėti viena – anglų – kalba. Pasak A. Šapkauskienės, tai taip pat tapo savotišku iššūkiu – ne visiems studentams buvo lengva išsiaiškinti užduotis, galimus jos sprendimo būdus bei teikti ir išklausyti kitų žmonių siūlymus, tuo pačiu metu siekiant bendro visos komandos tikslo.
Tačiau Apskaitos programos studentėms tokių problemų neiškilo. Pasak I. Bartkutės, studentė ten vyko, nes anksčiau nėra tekę dalyvauti tokio mąsto renginyje, susijusiame su apskaita, kuriame susirenka studentai iš visos Europos, norintys pasidalinti savo žiniomis, patobulėti bei sužinoti savo išmanymo lygį. Renginys pateisino visus lūkesčius, o esant galimybei I. Bartkutė vyktų ten ir dar kartą,
„Labai džiaugiuosi komanda su kuria teko dirbti. Kalbos barjeras tarp keturių kultūrų yra labai didelis, tad susikalbėti ir suprasti vienas kitą gana sudėtinga, todėl tikrai džiaugiuosi, kad komandoje buvo tolerantiški žmonės, kurie sugebėjo ne tik išklausyti, bet ir paaiškinti ar pateikti apibrėžimus tam tikro termino, situacijos“, – įspūdžiais dalinosi G. Dargytė.