Ketvirtadienį Konstitucinis Teismas paskelbė, kad Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo nuostata, kurioje numatyta, kokį kompensacijos dydį turi sumokėti pažeidėjas, prieštarauja Konstitucijai. Anot teismo, pagal Konstituciją teisingumą Lietuvoje vykdo teismai, o tokia įstatymo nuostata apriboja teismo galimybę atsižvelgti į kitas aplinkybes.
Teismas pripažino, kad Konstitucijai prieštarauja Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo 67 straipsnio 3 dalies nuostata, kad „autoriaus teisių ar gretutinių teisių subjektas gali reikalauti kompensacijos, kurios dydis apskaičiuojamas nuo atitinkamo kūrinio ar gretutinių teisių objekto teisėto pardavimo kainos, didinant ją iki 200 procentų, o esant pažeidėjo tyčiai – iki 300 procentų“.
Konstatuota, kad dėl tokio teisinio reguliavimo labai pasunkėja teismo galimybė sprendžiant dėl minėtos kainos didinimo remtis protingumo, proporcingumo, teisingumo ir kitais bendraisiais teisės principais, atsižvelgti į kitas bylai reikšmingas aplinkybes. Taigi toks teisinis reguliavimas įvertintas kaip nepakankamai aiškus, teisiškai neapibrėžtas.