• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kryžius, skirtas Smolensko aukoms atminti, perkeltas nuo Lenkijos prezidentūros į prezidentūros rūmų koplyčią.

REKLAMA
REKLAMA

Šis netikėtas veiksmas greičiausiai įpykdys protestuotojus, kurie siekė palikti kryžių čia tol, kol bus pastatytas memorialas L. Kaczynskiui ir kitoms Smolensko aviakatastrofoje žuvusioms aukoms pagerbti, praneša thenews.pl.

REKLAMA

Prezidentūros kancleris Jacekas Michalowskis spaudos konferencijoje šįryt teigė, kad kryžius buvo išgabentas 10 val. (Lietuvos laiku). Jis ten stovės, kol bus tinkamas metas jį pergabenti į nuolatinę vietą – prie šv. Onos bažnyčios.

„Esama padėtis darė didelį spaudimą šalies ir bažnyčios valdžiai, taip pat žeidė daugybės lenkų religinius įsitikinimus, – sakė J. Michalowskis. – Kryžius tapo politinio žaidimo įkaitu, nepaisant vyskupų noro perkelti jį į labiau tinkamą vietą.“

REKLAMA
REKLAMA

„Aš nuėjau prie kryžiaus, atėjo dar keturi vyrai ir mes įnešėme jį į prezidentūrą pro pagrindinį įėjimą [...], tada pastatėme kryžių koplyčios altoriaus kairėje. [...] Viskas vyko nedalyvaujant bažnyčios autoritetams“, – pridūrė J. Michalowskis.

Aršios diskusijos dėl kryžiaus padalino Lenkiją į dvi dalis. Vienoje pusėje – prezidentas B. Komorowskis ir vyriausybė, kurie nori, kad kryžius stovėtų prie šv. Onos bažnyčios, kitoje – Teisės ir Teisingumo partija, vadovaujama Smolensko aviakatastrofoje žuvusio prezidento Lecho Kaczynskio brolio dvynio Jaroslawo Kaczynskio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ginčai tęsiasi nuo pat rugpjūčio pradžios, kai protestuotojų grupė, pasivadinusi „Kryžiaus gynėjais“, priešinasi visiems mėginimams perkelti kryžių prie greta esančios šv. Onos bažnyčios.

Po policijos ir protestuotojų susirėmimo rugpjūčio 3-ąją, buvo nuspręsta kryžių išgabenti į Jasna Gora šventyklą pietuose esančiame Czestochowos mieste, tačiau mėginimas buvo nesėkmingas.

Kryžius skautų buvo pastatytas gedint balandžio 10 dieną lėktuvo katastrofoje Smolenske žuvusių tuometinio šalies prezidento Lecho Kaczynskio, jo žmonos ir dar 94 aukų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų