Naktį iš 1918 metų liepos 16 į 17 dieną rusų bolševikai be jokio preteksto nužudė valdžios nebeturėjusį carą ir jo šeimą. Po 1917 metų Vasario revoliucijos Rusijos imperatorius Nikolajus II atsisakė sosto ir buvo laikomas namų arešto statuse iki pat 1918 metų, kuomet iš Carskoje Selo (savo rezidencijos) buvo pristatytas į Jekaterinburgą.
Būtent čia, Ipatjevo namo rūsyje, jį ir nužudė. Viena iš žudynių priežasčių vietinė sovietinė valdžia įvardijo neva egzistavusį ir atskleistą sąmokslą carą ir jo šeimą išvaduoti.
Penkių imperatoriaus šeimos narių, o taip pat jų tarnų palaikai rasti 1991 metų liepą, netoli Jekaterinburgo. 1998 metų liepos 17 dieną, po juridinių identifikavimo procedūrų, imperatorių šeimos narių palaikai palaidoti Petropavlovsko kapinėse Sankt Peterburge. 2007 metais pavyko aptikti ir caraičio Aleksėjaus bei didžiosios kunigaikštytės Marijos palaikus.
Manoma, kad ši versija buvo naudinga tik Uralo bolševikams, kad šie galėtų įvykdyti savo kraugerišką sumanymą. Kartu buvo išžudyta ir visa šeima, kurios nuotraukas prideda rusų internetinis dienraštis kommersant.ru.