„Vidaus reikalų ministerija nurodė pasienio policijai neįsileisti V.Šešelio į Kroatiją, jei jis pasirodys pasienio punkte“, – sakė policijos atstovė Helena Biočič, dar pridūrusi, kad jis keliąs grėsmę viešajai tvarkai.
Kiek anksčiau Kroatijos ministras pirmininkas Kroatijos ministras pirmininkas Tihomiras Oreškovičius pavadino „gėdingu“ serbų ultranacionalisto išteisinimą.
„Šis nuosprendis gėdingas. Tai Hagos teismo ir prokurorų pralaimėjimas“, – T.Oreškovičius sakė žurnalistams.
Jungtinių Tautų teisėjai ketvirtadienį išteisino V.Šešelį dėl visų devynių kaltinimų karo nusikaltimais ir nusikaltimais žmoniškumui.
Skelbdamas netikėtą nutartį, teisėjas Jeanas-Claude'as Antonetti (Žanas Klodas Antonetis) pažymėjo, kad prokurorams nepavyko įrodyti kaltinimų.
„Vojislavas Šešelis dabar yra laisvas žmogus“, – sakė jis.
Nutartis buvo paskelbta nedalyvaujant kaltinamajam. V.Šešelis po verdikto paskelbimo gyrė „garbingus ir teisingus“ teisėjus, kurie jį išteisino.
Dauguma balsų priimtoje nutartyje Tarptautinio tribunolo buvusiai Jugoslavijai (TTBJ) teisėjai nurodė, kad „prokurorams nepavyko įrodyti, jog būta bendros nusikalstamos veikos“ dalyvaujant V.Šešeliui.
61 metų V.Šešeliui buvo pareikšti iš viso devyni kaltinimai karo nusikaltimais ir nusikaltimais žmoniškumui dėl jo siekio suvienyti „visas serbų žemes“ ir sukurti „Didžiąją Serbiją“.
V.Šešelis savanoriškai pasidavė TTBJ 2003-iaisiais, tačiau pastaruosius dvejus metus jis atsisakė grįžti į Hagą iš Belgrado, kai 2014 metais jam buvo leista vykti namo gydytis gaubtis žarnos vėžio.
Jis nekart griežtai užsipuolė Tribunolą ir žadėjo niekuomet savanoriškai nebegrįžti į Hagą.
„Man negaila nė vienos dienos, praleistos kovojant su antiserbišku teismu“, – neseniai sakė V.Šešelis Rusijos televizijai „Russia Today“.