Suskaičiavus beveik visus Kroatijos referendumo dėl narystės Europos Sąjungoje (ES) balsus, paaiškėjo, kad dauguma rinkėjų pasisakė už, skelbia BBC.
66 proc. rinkėjų balsavo už narystę ES, apie 33 proc. – prieš. Tačiau šalies politikai nusivylę mažu rinkėjų aktyvumu. Referendume balsavo tik apie 44 proc. balsavimo teisę turinčių Kroatijos gyventojų.
Kroatija pernai pasirašė ES stojimo sutartį ir prie Sąjungos prisijungti turėtų 2013 metų liepos 1 dieną, kai sutartį ratifikuos visos 27 ES valstybės narės. Kroatija į ES įstos praėjus 20 metų po atsiskyrimo nuo Jugoslavijos. Nuo 1991 iki 1995 metų Kroatijai teko kariauti už nepriklausomybę.
Dauguma šalies politikų pasisako už narystę ES, nepaisant organizaciją slegiančių finansinių sunkumų. ES rėmėjai teigia, kad, žvelgiant į ilgalaikę perspektyvą, narystė yra geriausias Kroatijos pasirinkimas.
Vis dėlto prieš referendumą euroskeptikai perspėjo, kad šalis neteks suvereniteto praėjus vos dviem dešimtmečiams po nepriklausomybės atgavimo. Vienas iš euroskeptikų lyderių tvirtina, jog mažas rinkėjų aktyvumas reiškia, kad „Kroatija atsuko nugarą ES“.
Kroatija šiuo metu kenčia nuo didelio nedarbo lygio ir kitų ekonomikos problemų.