Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) čempionatas pasibaigė. Lygos direktorė Audra Ginelevičienė mano, jog žaidimo lygis per metus išaugo, o nuo sunkmečio komandas gelbėja moteriškas nuoširdumas.
Paskutinėse čempionato rungtynėse Klaipėdos „Lemminkainen“ namie 75:57 nugalėjo Kauno „Laisvę“ ir, laimėjusi mažojo finalo seriją 3-2, iškovojo bronzą. Rezultatyviausia šeimininkių gretose buvo Rita Milieškienė - 19 tšk. Kauno ekipai 21 tšk. surinko Jolanta Marmienė.
Didysis finalas baigėsi anksčiau, titulą apgynė „etatinės“ čempionės Vilniaus TEO krepšininkės. Beliko formalumas - šiandien įvyksiantis oficialus čempionato uždarymas. Apibendrinti pasibaigusį sezoną paprašėme A.Ginelevičienės.
- Ar šis sezonas buvo žingsnis į priekį, palyginti su ankstesniais?
- Taip. Iš tiesų manau, jog žengtas žingsnis į priekį. Taip pat ir žaidimo lygyje. Atradome keletą jaunų perspektyvių žaidėjų, kurios, mano nuomone, ateityje galės žaisti ir Lietuvos rinktinėje.
- Viena didžiausių problemų pastaraisiais metais būdavo nedidelis žiūrovų susidomėjimas moterų krepšiniu. Ar jis išaugo?
- Manau, šią problemą visų pirma reikia spręsti pačioje lygoje ir daugelyje komandų. Kartais atrodo, lyg mes stengtumėmės, kad žiūrovai neateitų. Tiesiog neieškota galimybių juos pritraukti. Pradėti reikia nuo savęs. Be to, labiausiai žiūrovus traukia intriga. Ne visada buvo galima jos tikėtis. Visgi paskutinėse rungtynėse Klaipėdoje žiūrovų susirinko tiek, kiek turbūt nebuvo per visą istoriją.
- Triuškinimų milžinišku skirtumu vėl buvo daug. Tikriausiai artimiausiu metu šis reiškinys niekur nedings?
- Tai yra moterų krepšinio specifika. Kartais ne visos jėgos sutelkiamos, kovojant su stipriomis komandomis, o norima parodyti savo stiprybę, triuškinant silpnesnes. Daugelyje ekipų yra penkios geros žaidėjos ir penkios jaunutės. Man labai keista, jog komandai pirmaujant 30-40 tšk., jaunos žaidėjos ir toliau šildo suolelį. O lyderės spaudžia varžovių jaunimą.
- Vyrų krepšinyje labai daug kalbėta apie ekonomikos krizę. Gal moteris sunkmetis paveikė mažiau?
- Jei verslo įmonės neturi pelno, pinigai nepasiekia ir sporto. Be abejo, dabar yra sunkiau. Tačiau moterų krepšiniui reikia mažiau lėšų. Be to, moterys yra nuoširdesnės ir, esant mažesniems pinigams, atiduoda visą širdį. Tiesiog ieškome kitų sprendimo būdų, kaip apeiti krizę ir nemenkinti žaidimo lygio.
- Galima tikėtis, jog komandų skaičius lygoje nesumažės?
- Po čempionato uždarymo bus mūsų valdybos posėdžiai, sprendimai. Komandų skaičius priklausys ne tik nuo pinigų kiekio. Svarbiausia yra požiūris: ar aš noriu ir sugebu žaisti LMKL? Visoms komandoms palinkėčiau, kad skaičius tik didėtų. Latvijos ir Estijos ekipos visada prašosi dalyvauti mūsų čempionate. Bet šitą klausimą taip pat spręs valdyba.