Druska ir citrina
Druska nuvalo visas vandens žymes, kad kriauklė spindėtų, o citrina šalina nemalonius kvapus, todėl kriauklė visada kvepės gaiviai. Į druską išspauskite pusė citrinos sulčių ir gautu mišiniu iššveiskite plautuvę – patikėkite, rezultatas bus džiuginantis.
Valgomoji soda
Siekiant blizgančios bei švarios plautuvės dar vienas būdas – sodos ir vandens mišinys. Ši priemonė taip pat sugeria kvapus, nebraižo paviršių, o ir švaros efektas džiugina akį.
Kepimo milteliai
Viskas, ko reikia švariai kriauklei – tai kepimo milteliai. Išplaukite visą kriauklę muiluota kempine. Naudokite įprastą valiklį. Tada išvalykite kriauklę su medžiagos gabalėliu arba popieriniu rankšluosčiu, kad ji liktų sausa. Pabarstykite kepimo miltelių visame kriauklės plote. Po 15-20 minučių nuvalykite kepimo miltelius ir nuplaukite kriauklę.
Ką rinktis, kad plautuvės nereikalautų daug priežiūros?
Jei ateityje norite išvengti galvos skausmo dėl sunkiai nuvalomų vandens dėmių, kalkių, purvo ar kitų nešvarumų – rinkitės tektonito plautuves. „Franke“ atstovas Lietuvoje Remigijus Nacevičius tikina, kad šios plautuvės išsiskiria itin lengva priežiūra, nesudėtingu valymu, yra neskylančios bei pasižymi patraukliomis kainomis, tad dėl visų šių privalumų tektonito plautuvės tinkamos rinktis tiek nuosavame būste, tiek nuomojame.
Kalbant apie kitas „Franke“ tektonito plautuvių savybes „Franke“ – šios atsparios braižymuisi, smūgiams, nėra jautrios skirtingoms temperatūroms.
„Be to, žmonės dažnai sužavi tektonito plautuvėmis ne tik dėl lengvo valymo, tačiau ir dėl išskirtinių plautuvių dizainų, modelių gausos ir didelio spalvų pasirinkimo. Įdomu ir tai, kad plautuvės yra elastiškos, iš rankų iškritus puodeliui ar lėkštutei, greičiausiai, jie liks nesudužę“, – teigia R. Nacevičius ir priduria, kad kad „Tectonite“ medžiaga yra gaminama iš natūralių medžiagų: stiklo, kuris gaunamas iš smėlio ir dervų.