Policijos departamente veikia Operatyvaus valdymo ir apsaugos centras, kur reaguojama į kiekvieną pažeidimą ar įtartiną veiksmą varžybų metu.
Centre dieną naktį budi pareigūnai, kurie stebi trijuose ekranuose, padalytuose į 62 langus, kas vyksta sporto arenų viduje bei prieigose. prireikus, vaizdas didinamas. Taip galima nustatyti ne tik pažeidėją, bet ir jo tapatybę.
Kiekviename mieste sudaryti štabai, į kurių sudėtį įeina policijos atstovai, medikai, saugos tarnybų bei radiacinės saugos darbuotojai.
Pasak Operatyvaus valdymo ir apsaugos centro vadovo Mindaugo Puskunigio, radiacinės saugos darbuotojai dirba savanoriškai, neima jokio atlygio: „Jie patys pasiūlė savo paslaugas. Juk maža kas gali nutikti krepšinio varžybų metu“.
Centro vadovas užtikrino, jog asmenys, stebintys vaizdus iš arenų , dėmesį sutelkia ties neįprastai atrodančių ar besielgiančių asmenų: „Jeigu pastebim ką nors įtartino, mikliai susijungiame su vietoje budinčiais pareigūnais. Laimei, kol kas viskas ramu“.
Ketvirtadienio popietę centro darbuotojai stebėjo Juodkalnijos ir Bosnijos Hercegovinos komandų sirgalius, kurie vienu metu visi iki pusės išsirengė ir išsitraukę šalikus su komandos užrašais, ėmė skanduoti.
„Bosnijos Hercegovinos gerbėjai nėra agresyvūs, tik atrodo grėsmingai. Net alkoholio nevartoja. Trečiadienį sulaikėm Ukrainos komandos sirgalių, kuris, nors ir buvo gerokai išgėręs, tačiau taikus“, - pasakojo M.Puskunigis.
Anot jo, varžybų metu ir visą parą centras gauna iš budėtojų dalies operatyvios informacijos apie įvykius mieste.
Apie ypatingus įvykius, vyksiančius arenų prieigose, taip pranešama pareigūnams arba spectarnyboms. Prireikus, veiksmams parengti ri Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnas.
M.Puskunigis priminė, jog dar neprasidėjus varžyboms, Kaune jau pranešta apie tai, jog arenoje padėtas sprogmuo: „Finalo metu visko galima laukti, todėl mes jau pasirengę ne tik malšinti riaušes, bet ir atlikti užtikrinti saugią aplinką“.
Krepšinio sirgaliai turi žinoti, jog yra stebimi ir saugomi varžybų metu.