Kabantys įvairiausių dydžių varvekliai gali tapti rimtu išbandymu įmonės ar gyventojo piniginei. „Lietuvos draudimo“ ekspertai primena – saugotis varveklių ar nuo stogų slenkančio sniego turi ne tik praeiviai, bet ir pastatų – daugiabučių, individualių ar verslo paskirties – savininkai, kad krentantis ledo gabalas, ar slenkantis sniegas nepridarytų neplanuotų nuostolių.
Per praėjusį žiemos sezoną bendrovė verslo klientams, pasirinkusiems Bendrosios Civilinės atsakomybės draudimą dėl tokių žalų išmokėjo 106,9 tūkst. Lt. Daugiausia nuostolių patyrė arti stogų pastatytų transporto priemonių savininkai.
„Nemažai tiek įmonių, tiek gyventojų net nesusimąsto, kad kabantys varvekliai ar nuo stogų slenkantis sniegas gali stipriai atsiliepti jų piniginei – juk pagal LR Civilinio kodekso 6,266 straipsnį yra numatyta atsakomybė dėl valdomų pastatų ar patalpų. Taigi, jei esi namo savininkas ir dėl nukritusio varveklio, sniego nukentėjo žmogus ar svetimas turtas – privalėsi padengti nuostolius“, – pasakojo „Lietuvos draudimo“ Verslo rizikos skyriaus vadovas Arūnas Raziūnas.
Pažymėtina yra ir tai, kad dėl nuostolių atlyginimo nukentėję asmenys gali reikalauti per tris metus nuo tada, kai patyrė įvykį, taip pat gali reikalauti atlyginti ne tik turtinius, bet ir negautas pajamas bei moralinę kompensaciją, kurios dydį nustato teismas.
„Taigi, pasirūpinti, kad žmonės saugiai ateitų pas jus ir saugiai paliktų jūsų patalpas turi praktiškai visi pastatų savininkai arba nuomininkai – pradedant parduotuvėmis, kavinėmis, įvairiomis paslaugas teikiančiomis įmonėmis, baigiant daugiabučių bei individualių namų savininkais. Ypač noriu atkreipti dėmesį, kad daugiausiai pranešimų gauname dėl šalia pastatų paliktų transporto priemonių savininkų patirtų nuostolių, taigi valydami sniegą nuo stogų, ar daužydami varveklius, įsitikinkite, kad jie nekris ant apačioje esančio svetimo turto“, – pridūrė A. Raziūnas.