• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujas Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas antradienį pasirašė įstatymų paketą dėl visuomenės vykdomos kalinių teisių laikymosi kontrolės.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau teisių gynėjai abejoja, ar šios priemonės, nenumatančios kontrolės be Kremliaus ir vienu rangu žemesnės valdžios sankcijos, bus efektyvios.

REKLAMA

Žinomiausias pasaulyje Rusijos kalinys šiandien yra Michailas Chodorkovskis, atliekantis bausmę už vengimą mokėti mokesčius ir sukčiavimą. Vakarai įsitikinę, kad Kremlius jį nubaudė už jo politines ambicijas.

D.Medvedevas - žadantis siekti, kad teismai būtų nepriklausomi, ginti laisvę ir kovoti su korupcija - neseniai per vizitą į Vokietiją atsakė į klausimą, ar įmanoma paleisti į laisvę M.Chodorkovskį.

REKLAMA
REKLAMA

Jis sakė, kad M.Chodorkovskis, kaip ir bet kuris kitas nuteistasis, gali prašyti malonės.

M.Chodorkovskio teisių gynėjai sakė, kad už grotų ne kartą buvo pažeistos jo - kaip ir daugelio kitų kalinių - teisės.

Rusijos žmogaus teisių įgaliotinis Vladimiras Lukinas per susitikimą su D.Medvedevu priminė incidentą kolonijoje Čeliabinsko srityje, kur prižiūrėtojai mirtinai sumušė lazdomis keturis kalinius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Iš tikrųjų, yra problemų bausmių vykdymo sistemoje, ir kreipimųsi šia tema daug“, - pripažino prezidentas.

„Sistemai reikia naujų teisinių požiūrių ir naujo finansavimo ir, apskritai, pakeisti visuomenės požiūrį į visą bausmių vykdymo sistemą“, - sakė jis.

REKLAMA

Informacija apie D.Medvedevo pasirašytą ir parlamento gegužę priimtą įstatymą „Dėl visuomenės kontrolės, kaip užtikrinamos žmogaus teisės priverstinio laikymo vietose“, paskelbta Kremliaus tinklalapyje www.kremlin.ru.

Remiantis šiuo dokumentu, kontroliuoti laisvės atėmimo vietas gali regioninių stebėjimo komisijų nariai. Jų sudėtį tvirtina Rusijos visuomenės rūmai, kuriuos savo ruožtu suformuoja Kremlius.

REKLAMA

Visuomenės komisijų nariai turi teisę tikrinti laisvės atėmimo vietas, nagrinėti kalinių skundus ir nusiųsti savo rekomendacijas į teisių gynimo organizacijas bei valdžios institucijas.

Teisių gynėjai mano, kad įstatymas veiks tik tada, jeigu į stebėjimo komisijų sudėtį įeis nepriklausomi nuo valdžios asmenys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų