„V. Zelenskis neteisus“, – pažymėjo D. Peskovas. Pati Kinija visada akcentuoja užimanti neutralią poziciją konflikte. Kartu šalis yra kritikuojama užsienio už tai, kad remia Rusiją kare prekėmis, kurios svarbios ir ginklų pramonei, pavyzdžiui, dronų gamybai.
V. Zelenskis šią savaitę pranešė, kad į nelaisvę paimti du kinai, kovoję Rusijos pusėje, ir pareiškė, kad tai nėra pavieniai atvejai. Jis nurodė, kad kariaujančių kinų yra 155. V. Zelenskis atkreipė dėmesį, jog tai, kad kinai kovoja Rusijos pusėje, prieštarauja oficialiai Pekino pozicijai. Kinija visad perspėjo dėl karo eskalacijos.
Kinija neigia kaltinimus, kad kai kurie piliečiai dalyvauja Rusijos invazijoje. Tai esą nepagrįsti tvirtinimai. Kinijos vyriausybė teigia visad raginusi savo piliečius vengti karinių konfliktų teritorijų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!